Kadın Sünnetlerine Son…

Kadın cinayetleri sanki çok azmış gibi bir de dünyanın sorunları haline gelen kadın sünnetleri hangi inanç hangi normal insan bunu yapar bilmiyorum anlamda veremiyorum ama 500 yakın insanın öldüğü katliam gibi bir olay kadın sünnetleri.

Fransa’nın Strasbourg şehrinde toplanan Avrupa parlamenterleri kadın sünneti ile mücadele edilmesini taleptir toplantı sonunda onayladılar. Bağlayıcılığı bulunmayan önergeye 651 vekilden 612’si ‘evet’ oyu kullandı. Evet, oyu kullananlar Avrupa Birliği’nin kadın sünnetine karşı belli bir strateji belirlemesini ve durum müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Birçok kadının bu durumdan dolayı hayatı tehlikesi ve sürekli ölümle sonuçlanan bir vaka haline dönüştü ve dünya artık buna dur demek için bir araya geldi ve sonunda çözüm üretmek için bir araya geldiler.

Birleşmiş Milletler dünya genelinde 200 milyon kız çocuğunun ve kadının “sünnete maruz bırakıldığını” ve bu rakamda artış olabileceği de tahminler arasında yer alıyor. Kadınların dış genital bölgesinin kasten kesilmesine bir son verilmesi için herkes bir şeyler için geç olmadan müdahale edilmeli artık çünkü normalde Kadın cinayetleri zaten dünya çapında bir sorunken birde bu şekilde katledilmeleri hiç bir inançta normal bir durum olduğunu düşünmüyorum.