KAHRAMANMARAS'TA 10 YASINDAKI COCUGUYLA SOKAGA CIKAN M.A.'YA (SIYAH MONTLU, SIYAH MASKELI) 392 LIRA IDARI PARA CEZASI YAZILDI. BABA, COCUKLARIN SOKAGA CIKMASININ YASAKLANDIGINI HATIRLATAN POLISLERE DE TEPKI GOSTEREREK, "COCUK BENIM. OLURSE BENIM COCUGUM SANA NE OLUYOR?" DEDI. FOTO: OMER KOC-KAHRAMANMARAS-DHA

Kahramanmaraş’ta Çocuğuyla Sokağa Çıkan Babadan Akıl Almaz Sözler! “Ölürse Benim Çoçuğum”

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildiği şu günlerde, Kahramanmaraş’ta 10 yaşındaki oğluyla sokağa çıkan baba’ya yasağa uymadığı için 392 lira idari para cezası kesildi. Çocukların sokağa çıkmasının yasak olduğunu hatırlatan polislere tepki gösteren baba M.A ” Çoçuk benim. Ölürse benim çoçuğum sana ne oluyor” dedi.

Ülkemizde koronavirüs ile mücadale kapsamında alınan tedbirler uygulanmaya başladı. Kahramamaraş’ta polis ekipleri sokağa çıkması yasak olan vatandaşlara yönelik kimlik kontrolü yapıyor. Trabzon Bulvarı’nda yapılan denetimler sırasında polis ekipleri 10 yaşındaki çocuklarıyla yürüyen bir çifti durdurdu.

Polis, tedbirler kapsamında 20 yaş altındaki vatandaşların sokağa çıkmasının yasak olduğunu bu nedenle ceza yazacağını söyledi. Annesi ise bırakacak kimsesi olmadığı için çocuklarını yanlarında getirdiklerini söyledi.

ÖLÜRSE BENİM ÇOCUĞUM SANA NE OLUYOR?

Çocuğun babası M.A idari para cezası yazan polise tepki göstererek “Çocuk benim. Ölürse benim çocuğum, sana ne oluyor? Ağabey bak, lütfen sinirlerimi zorlamadan cezamızı yazın, alıp gideyim. Bir tanesi yeter, ikinci bir ceza da tepki için alırsal sıkıntı çıkarırım burada” dedi.

Kabahatler Kanunu’na göre 392 lira idari para cezası kesilen M.A., daha sonra eşi ve çocuğuyla bölgeden ayrıldı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.