Kahvaltı İçin Omlet Tarifleri

Son güncelleme:

Kahvaltı günün en önemli öğünü. Kimi zaman aynı yumurta çeşitleri de kahvaltının keyifli olmamasına sebep oluyor. Peki kahvaltı için omlet tarifleri nelerdir? Birlikte bakalım.

  • Patatesli Omlet Tarifi

Kızarmış patatesi sevmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Peki yumurta ile bir araya gelince aynı zamanda çok da doyurucu olduğunu söylesek? Oldukça kolay olan bu tarif için bir tava içerisine az yağ dökmeniz ve küp küp doğranmış olan patatesleri kızartmanız yeterli. Ardından çırpılmış olan yumurtalarınızı baharatlar ile tatlandırdıktan sonra kızarmış olan patateslerin içerisine atabilir ve pişmesini bekleyebilirsiniz.

  • Kaşarlı, Salamlı Omlet Tarifi

Yumurtalarınızı bir kapta çırptıktan sonra bir tavanın içerisine az yağ ile salamlarınızı koyun ve hafif pişirin. Ardından çırpılmış olan yumurtaları tavanın içerisine alın ve pişmeye başlayınca kaşarları ekleyin. Kaşarlar tam olarak eriyince yumurtanız hazır hale gelecektir.

  • Menemen Tarifi

Tavanın içerisine biraz yağ ekledikten sonra minik minik doğranmış olan yeşil biberleri alın ve iyice pişirin. Sonrasında küp küp doğranmış olan domatesleri de tavanın içerisine ekleyin. Çırpılmış olan yumurtaları domates ve biberler piştikten sonra tavaya ekleyin ve baharatlarla tatlandırın.

  • Kaşarlı Omlet

Ayrı bir kabın içerisine yumurtaları kırıp çırpın. Biraz sıvı yağını tavanın içerisine alın ve çırpılmış olan yumurtaları tavaya ekleyin. Üzerine kaşarları ekleyin ve kaşarlar da eriyinceye kadar yumurtaların pişmesini sağlayın. Omletiniz hazır. Afiyet olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.