kamp severler bu konuda zorlanmayacaktır peki ya hiç kamp yapmamış  olanlara tavsiye yok mu ? Bu konu hakkında merak içerisinde olanlar.Kamp yapmak çadır’da zaman geçirmek nasıl olacak onlar için  galiba ilk başta geceyi merak edecekler gece çadırda kalmak onlar için nasıl bir etki yaratacak .

Özellikle bu konuda emin olun doğru bir yazı okuyorsunuz size kesinlikle kendi deneyimlerimi aktaracağım kampçılık konusunda. Özellikle biz kadınlar çadırda gece kalmaktan korkarız en azından benim için öyle biraz çekiniyordum ilk başta hatta baya korkuyordum. Köpek korkum olduğu için gece için değişik teorilerim vardı.Yabani hayvanların beni parçalaması gibi. Neyse ki böyle bir şey başıma geldi hatta size şu kadar söyleyebilirim  çok mutlu uyuduğumu fark ettim o an korkum vardı ancak ilk geceyi atlattıktan sonra ikinci gece korkunuz ortadan kalkıyor.emin olun çadır sizi korur felsefesi ile ilerleyelim dış etkenlerden. özellikle benim gibi bazı hayvanlardan korkup aynı zamanda kampta yapmalıyım diyenler için çadır bu konuda gerçekten hiç endişe etmeden kalabilirsiniz. 24 saat çadırda vakit geçirmiyorsunuz fakat sıcak öğle vakitleri ve geceleri kamp çadırının kurtarıcınız oluyor.

Çadırda kalırken nelere dikkat edilmeli peki; çadır sağlam kurulmalı bu ilk koşul hava şartları uygun şekilde sağlamlaştıran bilirsiniz ekstradan. Uyku tulumu ve yoga pedi  çadırınız için şişme yatak veya çadır altlığı rahatıma düşkünüm diyenler için sert çadır zeminini biraz olsun rahatlamak adına kullanabilirsiniz.kesinlikle yazın sinek koruyucu almanızı tavsiye ederim çünkü ben en çok ona ihtiyaç duydum.Işığınız olsun fener veya pille çalışan ufak ışıklar tercih edebilirsiniz. Mutlaka yaz ayı bile olsa geceleri için kalın bir kaç eşyayı yanınızda bulundurun ormanlar soğuk olabiliyor.

Benim eksiklerim olabilir ama kamp yapacak için minik bir öneri olarak not edin ve korkmayın doğa bence tehlikesiz ve sabah gözünüzü yem yeşil bir ormanda veya bir deniz kenarında denizin içinde gibi hissedecek şekilde açıyorsanız.Gerçekten çadır size o kadar keyifli gelecek onda uyanmak için gün sayar hale geleceksiniz. Unutmayın çadırınız nereye kurarsanız eviniz orası olacak kısa bir süre bile olsa o alan sizin mutluluğunuz olduğunda her şey sona eriyor. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle. Çadırlar bizim evimizdir 

35650cookie-checkKampçılık, Çadırda 24 saat Geçirmek