Kapsül Otel/ Uyku Kapsülleri

Çin , Japonya.Güney Kore gibi Asya ülkelerinde sıklıkla karşımıza çıkan kapsül oteller ve odalar artık ülkemizde de varlığını göstermekte öncelikle Sabiha gökçen hava alanında başlayan hizmet uçuş arasında yorgun düşün duş almak ve dinlemek isteyen yolcularına hizmet sunmakta. kapsül otellerde kalmak aslında şuan herkesin dikkatini çeken ve denmek istedikleri farklı bir etkinliğe dönüşmüş durumda .

Yeni uygulamada 10 tane kadın 18 tane erkek olmak üzere toplam 28 uyku kabini bulunuyor. Ayrıca ailelerin beraber konaklayacakları ayrı bir oda da söz konusu.

Kapsül odalar için her şey ayrıntılı olarak düşünülmüş Televizyon,İnternet, priz, şarj yerleri,havlu,terlik gibi bir çok ayrıntı düşünülmüş. Hava alanına erken gidip bu deneyimi yaşamak isteyenler için biraz önce de belirttiğim gibi farklı bir deneyim katıyor hayatına.

Gözümüze aslında korkutucu gelse de minicik bir odaya hapis olmak alışık olduğumuz geniş yaşam biçiminden farklı olasa da  nüfusun arttığı ve yaşam alanların daraldığı şu günlerde aslında alışmamız gereken minimal yaşamı yavaş yavaş bize taşıyor gibi.

Ücretlendirme olarak ise Sabiha Gökçen Hava Alanın belirlediği fiyat; 7 euro olarak belirlenmiştir. Ekstra bir ücretin talep edilmediği bilinmektedir.O zaman farklı etkinlik için denene bilir biraz uyku.

Berke Adıgüzel

Sosyal gündeme ait tüm içerikleri sayfamdan inceleyebilirsiniz