Karabasan Görenler Çoğunlukla Bu Burçlara Sahip

Son güncelleme:

Karabasanın tıpta tanımı “uyku felci” olarak bilinir. Halk arasında ise daha çok karabasan kelimesi kullanılır. Bu olayı hepimiz mutlaka yaşamışızdır. Bir rüya görürken uyanmak istersiniz ve uyanamazsınız, bağırmak istersiniz fakat başaramazsınız. İşte bu karabasandır.

Karabasan uyku felci olarak da bilinir

Karabasan’ın Belirtileri Nedir?

Bir birey uykuya dalacağı sırada veya uyandığı anda hareket edemiyor ya da konuşamıyorsa bu karabasan gördüğünün belirtisidir. Çoğunlukla felç geçirmiş gibi hisseder. Üzerinde koca bir ağırlık vardır ve nefes almakta zorlanır. Bu süreç biri ona dokunduğunda ya da kendiliğinden bir süre sonra düzelir. Fakat bu 15-20 saniye de sürebilir en uç durumlarda 4-5 saat de sürebilir. Böyle bir durumda uyanınca nefes nefese kalırsınız ya da çığlık atmaya başlarsınız. Biri sizi uyurken görüyorsa o sırada rahatsız olduğunuzu kolaylıkla anlayabilir ve gördüğünüz rüyayı asla hatırlayamazsınız.

Karabasan gördüğünüzde nefes almanız zorlaşır

Hangi Burçlarda Çoğunlukla Görülür?

Karabasan görenler çoğunlukla depresif ve duygusal bir yapıya sahiptir. Sürekli stres altında olan insanlarda çokça rastlanır.

Boğa:

Boğa burçları çok fazla duygusal oldukları için depresyona eğilimlilerdir. Sürekli kendilerini üzmek için bir sebep bulur, gereksiz denilebilecek olaylara dahi üzülebilirler. Bu sebeple en çok karabasan görenler boğa burcu olarak bilinirler.

Boğa burçları en çok karabasan görenlerdir

İkizler:

İkizler burcuyum dediğinizde genelde insanlardan olumsuz tepkiler alırsınız. Çünkü bu burca sahip insanlar genellikle kararsızlıkları ve inişli çıkışlı ruh halleriyle tanınırlar. Bu burcun genel rahatsızlığı borderline, yani kişilik bozukluğudur. Sürekli bunalım içindedirler ve bunu çevrelerine yansıtırlar. Genelde tutarsızlardır. Bu kişilik bozuklukları sebebiyle en çok karabasan gören diğer burcumuz ikizler.

İkizler burcu genelde kişilik bozukluğuna sahiptir

Yay:

Yay burçları eğlenceli bir yapıya sahip olarak bilinse de aslında ürkek ve hassas oldukları konularda çok fazla panik yaratabilirler. Sürekli ters giden olaylar yaşarsa paranoyaklığı onları kaosa sürükleyebilir. Bu da ne demek hepimiz biliyoruz. Uyurken bile düşüncelerini yanına alan yay burçları rüyalarında karabasanı misafir eder. Bu olaydan sonra daha çok endişelendikleri için tekrar tekrar yaşayabilirler.

Yay burçları paranoyak bir yapıya sahiptir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.