Karadeniz’in En Güzel Rotaları…!

Son güncelleme:

Karadeniz ülkemizin nefes almasını sağlayan bölge olarak bilinir.O kadar güzel bir doğal bir yeşilliğe sahip ki gerçekten gören herkesi büyülüyor el değmemiş bir çok noktası bulunuyor.Aynı zamanda muhteşem bir tarihi bulunmakta.Herkes gerçekten gitmek için belki de doğru bir adres arıyor.O kadar geniş bir alan ki aslında her noktası ayrı ayrı gitmek gerekiyor. Ancak Karedeniz de görülmesi gereken bir kaç özel bölge bulunuyor mutlaka ziyaret etmeniz gereken Karadeniz’i tanımlayan. 

Pokut Yaylası

Gerçek bir doğa harikası insanın ciğerlerini oksijenle dolduran tertemiz bir hava inanılmaz manzaralar eşliğinde geri dönmek istemeyeceğiniz bir bölge. Çamlıhemşin ilçesinin güneyinde, Fırtına ve Hala derelerinin oluşturduğu vadiler arasında yer alan yayla, orman üst sınırı civarında 2032 m. yükseklikte yer alıyor ulaşım zor olsada şimdilerde o kadarda zor değil bir çok doğa etkinliği gerçekleştirilmekte.

Sümela Manastırı

Tarihi yapıların belki de en çok bizi hayrete düşürüyor.O Karadeniz’ in  dik yamaçlarına bu inşa o yıllarda nasıl yapıldı ve nasıl bu kadar güzel yapıldı mutlaka gidip tarihi yerinde öğrenmeniz gerekiyor. Trabzon ili, Maçka ilçesi, Altındere vadisi sınırları içerisinde yer almaktadır.150 m yükseklikteki eski Rum Ortodoks manastır ı olarak yapılmıştır.

Fırtına deresi

Adına şarklılar, filmler yapılan o meşhur Karadenizlinin canını yakan gerçekten türküler ağıtlar yaktıran hırçın Karadeniz deresi sporcuların uğrak noktası olarak karşımıza çıkıyor. Kaçkar Dağları’nın Karadeniz’e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Rize Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısında Karadeniz’e dökülen 31 Fırtına Deresi, 68 km uzunluğundadır.

Karadeniz de mutlaka hikayesi dokusu olan bir çok alan bulunuyor ancak en çok merak edilenler arasında yer almaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.