Karadeniz’in En İyi Sevişen Kadınları : Amazon Kadınları

Amazon Kadınları Gerçekten Var Mı?

Duyulan efsanelere göre İsa’dan önce Ordu ve Samsun çevresinde Amazonlar yaşıyordu. Amazonların toplumsal yaşamlarını kontrol altında tutan ise kadınlardı. Çevre kabililer Amazon kadınlarını savaşçı olarak bilirlerdi. Çünkü bu kadınlar cesaretleri ve kullandıkları savaş aletleri ile ün salmışlardır. Duyulan efsanelere göre Amazonlar son zamanların en iyi savaşlarından biriydi.

O zamanlarda bakire olmayan Amazon kadınları erkekleri diledikleri zevklerine göre kullanırlarmış. Amazon erkekleri kadınların ” tarladan ibaret ” olduğuna dair yani gerçek tohumun kendileri olduklarını savunmuşlardır. Bunun üzerine Amazon kadınları egemenliklerinden vazgeçmek istememişler ve ergenliğe girmiş erkekleri kılıçtan geçirip, üreme organlarını kesmişlerdir. Bu organı da Ana Tanrıçaya sunmuşlardır. Aslında günümüzde erkek çocuklarına uygulanan sünnet geçmişten gelen bu işlemin hafifleştirilmiş halidir.

Amazon Kadınları Erkek Çocuklarını Öldürüyor Mu?

Amazon kadınları kimdir?

Amazonlar aslında erkek çocuklarını öldürmemiştir. Ergenlik dönemlerine geldikten sonra erkek çocuklarının kollarını ve bacaklarını kırmışlardır. Kötürüm olan bu erkek çocuklarına bunu yapmalarının nedeni ise olgunlaştıkları zaman onları baş kaldırmamaları içindir. Daha sonra ise tıpkı kadınların yaptığı gibi işleri erkeklere öğretmişlerdir. Örneğin; yün eğirmek, yemek pişirmek, ev işlerini görmek gibi..

Daha sonra ise kolu ve bacağı olmayan bu erkekleri beğenmemeye başlamışlardır. Bu nedenle de savaşta tutsak ettikleri erkekleri kullanmaya başlamışlardır. Kullandıktan sonra bu erkekleri öldürmeyi de kendilerine adet haline getirmişler. Sonrasında bu durumdan da sıkılarak komşu kabilelerle bir anlaşma yapmışlar ve her bahar başlangıcında delikanlı erkeklerini sınırlarına davet etmişler. Doğan çocuklardan kız olanları kendilerine esir almışlardır ve erkek çocukları babalarına vererek bakma zorunluluğu yüklemişlerdir.

Gördüğümüz gibi Amazon kadınlarının cinselliğe bakış açısı çok farklıdır. Tamamen kendilerini erkeklerden daha üstün görerek, erkekleri ezerek ve doğan erkek çocuklarını sahiplenmeyerek aslında kendi güçlerini ispat etmeye çalışmışlardır. Amazon kadınları ve cinsellik demek ” erkekleri kullan ve öldür ” olarak cevaplanabilir.

Diğer duyulan bir hikayeye göre ise Amazon kadınların cinsel ilişkiye girebilmesi için en az üç erkek öldürmesi gerekmektedir. Çok ilginç değil mi?

Diğer bir duyuma göre ise Amazon kadınları üremek için önce Çanakkale’ye gelirmiş ve cinsel birliktelik yaşadıktan sonra geri dönerlermiş. Eğer savaşta başarılı bir kadın olduysanız o zaman hamile kalmaya izniniz vardı.

Amazon kadınlarının gerçek mi bir efsane mi olduğu hala tartışılmaktadır. Ancak toplanan bir çok bilgi ve gözlemlenen duvar resimlerine göre böyle bir şey mümkün diyebiliriz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.