Karantina Günlerinde Aşkınızı Güçlendirin!

Son güncelleme:

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle,  dünya resmen eve kapandı desek haksız sayılmayız. Her gün aynı evde dip dibe olmanın, bir süre sonra küçük tartışmalara kapı araladığını biliyoruz. Bu karantina günlerinde aşkınızı taze tutmanın birkaç yolu ile bu durumu tersine çevirebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz aşkınız değil virüsler ölsün tüyolarımız..

Koronavirüs sebebiyle sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz şu günlerde, sevdiğimiz insanlarla her saat, her dakika aynı evde bulunmak durumundayız. Mesele evinizin büyük ya da küçük olması değil, birlikte kaldığınız süre boyunca yaşanan bazı gerginlikler ve soğumalar.. Ama bu durum böyle devam etmek zorunda değil. Eğer kişisel alanlarınıza saygı gösterip, birbirinize hayatı zindan etmek yerine ikinizin de hoşlandığı aktivitelere yönelirseniz bu karantina günleri sizin ve ilişkiniz için bir dönüm noktası olabilir. Şimdi aynı evde birlikte neler yapabileceğinize bir göz atmaya ne dersiniz?

1)Güne ilk başladığınızda pozitif olun, gülümseyin ve “günaydın sevgilim” demeyi ihmal etmeyin. Gün içerisinde de birkaç iltifat fena olmaz.

2) Birlikte yapabileceğiniz aktiviteler bulun. Mesela birlikte mutfağa girip, daha önce denemediğiniz ya da yapmak için bir türlü fırsat bulamadığınız o nefis tatlıyı yapın.

3)Film saatleriniz olsun,  birlikte bir film izleyin.

4)Bazen de ayrı ayrı kitap okuyun. Bırakın siz kitap okurken arkadan gelen hafif müzik sizi birbirinize bağlasın.

 

5) Dışarı çıkamasanız bile evde romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Mumları yakın.

6)Birlikte dans edin, spor yapın.

7)Kendinize biraz da “onu” etkilemek için bakım yapmayı ihmal etmeyin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.