Karantina Günlerinde Çocuk Büyütmek Sezen Ketenci Oy ile Birlikte Kolaylaşıyor!

Son güncelleme:

Pandemi başından beri kitap okumak veya araştırma yapmak epey zorlaştı. Doğacak olan veya minik çocukları için bir şeyler öğrenmeye çalışan anne babalar, uygun kaynak bulmakta veya düzenli araştırma yapmakta zorlanıyor. Başarılı bir Influencer olan Sezen Ketenci Oy, sosyal medya üzerinden paylaştığı öneriler ve bilgi birikimi ile ebeveynlere güzel bir çocuk büyütme imkanı sunuyor. Eğer yeterli bilgi birikimine sahip olarak bebeğinizle ilgilenmek istiyorsanız, birçok konuda çeşitli öneriler ve çözümler sunan Sezen Ketenci Oy’un tavsiyelerine kulak vermelisiniz.

Sezen Ketenci Oy, YouTube ve Instagram hesapları üzerinden değerli bilgilerini takipçileri ile paylaşıyor.

Kızı Parla ile Birlikte Hamilelikten İtibaren Bütün Deneyimlerini Sosyal Medya Üzerinden Yayarak Başka Annelere Işık Oldu.

Kızıyla adeta arkadaş gibi olan Sezen Ketenci Oy, anneliğin kontrollü bir şekilde değil, içgüdülerine göre yaşıyor. Hamilelikten itibaren bir dolu kitap okuyarak doğuma ve doğum sonrasına hazırlanmış olan Sezen Ketenci Oy, anneliğe adım attığı andan beri kendi doğruları ile çocuğunu büyürmüş ve sevgi dolu, arkadaş gibi bir anne olmuş. Her annenin kontrollü ve hatasız bir şekilde ilerlemek istediği bu yolda başarılı Influencer Sezen Ketenci Oy, zoraki bir mükemmel anneliği değil, olduğun gibi bir anne olmayı sosyal medyadaki takipçilerine yansıtıyor. Annelik konusundaki endişelerini pedagoguna da danışarak ilerleyen Sezen Ketenci Oy, bu konulardaki kalıplardan kaçınarak kendisi gibi bir anne olmayı her zaman için sürdürüyor. Anneliğin daha önceden belirlenebilen bir şey olmadığını, çocuğu doğurup kucağına almadan nasıl bir anne olunacağının bilinmediğini dile getiren Sezen Ketenci Oy, takipçilerinden gelen ‘neden her şeyi Parla‘ya bu kadar açıklıyorsunuz, gerçekten gerekli mi?’ sorusu üzerine elbette gerekli olduğunu belirtiyor.

Sezen Ketenci Oy, annelik hakkında hissettiklerini sosyal medya üzerinden takipçileri ile paylaşıyor.

Mükemmel Anne Değil, Çocuğunuz İçin En İyi Anne Olun.

Annelik hakkında sürekli doğru gidilemeyeceğini, her şeyin ters gidip annenin yanlışlar yapabileceğini de dile getiren Sezen Ketenci Oy, bu durumu “Olmadığın biri gibi davranmak çocuk bakmayı sıkıcılaştırıyor, zorlaştırıyor. O yüzden sanırım herkes günün birinde içindeki kendine has olan ‘iyi anne’ figürünü bulmak durumunda kalıyor.” şeklinde dile getiriyor. Bu konuda zaman zaman tavsiyelere de ihtiyaç duyduğunu belirten Sezen Ketenci Oy, anne ile çocuk arasındaki sürekli arkadaşlık durumunun tartışmalı konusuna, kendisine gelen şu söz ile kendi içinde açıklık getirmiş: “Anne ile çocuk kavga etmez Sezen. Etmemeli. Çocuk yanlış yapabilir evet ve anne de ona kızabilir. Eğer anne ile çocuk “kavga” ederse daha çok edecekler demektir.” Bu cümleler ile birlikte arkadaş gibi anne kavramını tekrar gözden geçirerek yoluna devam eden Sezen Ketenci Oy, çocuğu için bu yolda karar verebildiği en iyi düşünceleri faaliyete geçiriyor.

Sezen Ketenci Oy ve kızı Parla.

Hamilelik, Doğum ve Büyüme Aşamaları Sezen Ketenci Oy’un YouTube Hesabında!

İyi bir anne olmasının yanında bu yolda ilerlerken yaşadığı deneyimleri başarılı bir şekilde sosyal medyaya aktaran ve heyecan içinde olan diğer annelere hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak hem de streslerini üzerlerinden atmaları için muhteşem bir YouTube kanalını var. Sezen Ketenci Oy’un kendi adı üzerine açılan bu kanalda, ebeveynlik ile ilgili kaliteli öneriler de dahil olmak üzere her şey bulunuyor. Eğer hamileyseniz, Sezen Ketenci Oy sizin için bir bebeğin ihtiyacı olan ve bilinmesi gereken bilgileri ‘Bebek Geliyor’ adlı vlog listesinde toplamış. Bebek eşyaları seçiminden hamilelik sürecinde hangi testlerin yapılabileceğine kadar giden bu kanalda, ihtiyaçlar incelikle anlatılmış. Bebek Geliyor başlığı altında bebek ihtiyaç listesi, kanguru seçimi, 0-3 ay arasında alınabilecek oyuncaklar, yenidoğan market alışverişi, yenidoğan bebek kıyafetleri, bebek odası döşerken bilinmesi gerekenler, bebek yatak seçimi ve ana kucağı gibi bebek gelmeden önce düşünülmesi gereken eşyalar yanında hamileliğe ve hamilelik sonrasına dair ise hamilelik sürecinde yapılması gereken testler ve hamilelik çatlaklarını önlemek için yapılabilecekler gibi videolar da bulunuyor. Bu vloglarda verdiği önerilere eşyaların linklerini de eklemiş olan Sezen Ketenci Oy’un bu videolarına doğum öncesi bir bakış atılmalı.

Sezen Ketenci Oy, Amerika’da doğum yapmak ile ilgili bilgilerini YouTube’da paylaştı.

Amerika’da Doğum Yapacak Anne-Babaların Bilmesi Geren Her Şey, Sezen Ketenci Oy’un Bebek Geliyor Vloglarında!

Alternatif olarak Amerika’da doğum yapmak gibi bir seçeneğe sahip olan anneler için de bilgilendirici vloglara sahip olan Sezen Ketenci Oy’un bu konudaki videoları ise Amerika’da doğum, hastaneler, Amerika’da bulunan Hackensack Hastanesi hakkında bilgiler sunulmuş. Bu videoların içeriğinde ise Amerika’da bulunan hastanelerin yapısı, hastanelerin kuralları ve koşulları, fiyat performans oranları, Sezen Ketenci Oy’un kendi doğum yaptığı hastane olan Hackensack Hastanesi’ni seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve önceden bilinmesi gerekenlerden bahsediliyor. Kısaca Amerika’da doğum yapmak isteyen anne ve baba adaylarının hastane araştırmadan önce bilmeleri gereken her şeyden bahsetmiş Sezen Ketenci Oy.

Sezen Ketenci Oy, verdiği öneriler ile birlikte, ebeveynlere faydalı olacak linkleri de Instagram’da paylaşıyor.

Yenidoğan ve Emzirme Hakkındaki Her Şey Bu Kanalda İncelikle Anlatılıyor.

Hamilelik sürecinde verdiği bilgilerin yanında bebeğin doğmasının ardından da kendi deneyimlerini ve bilgi birikimini YouTube üzerinden izleyicilere aktaran Sezen Ketenci Oy’un, ‘Yenidoğan’ başlığı altında, doğum sonrası için birbirinden yararlı önerileri bulunuyor. Emzirmenin ilk 15 gününü anlattığı videosunda bu konu hakkındaki bilgilerini takipçilerine aktarıyor. Emzirme hakkındaki zorluklara da değinen Sezen Ketenci Oy’un ‘Göğüs Yaralarımı Nasıl 4 Günde Geçirdim’ başlıklı faydalı bir öneri videosu da bulunuyor. Bunun dışında emzirme adına ‘Sütümü Nasıl Arttırdım’ videosu da özellikle emziren anneler için değerli bir video olma niteliği taşıyor. 1 Aylık bebeğin bakımı hakkında da bir videosu bulunan başarılı Influencer Sezen Ketenci Oy, bu vlogunda ilk bir ay içerisinde bebeği ve ailesi ile neler yaşadığını konu alıyor. Ayrıca bebeğinin rutin kontrolleri için de birçok videosu bulunan Sezen Ketenci Oy, ilk dişçi muayenesi için 1 yaş diş doktoru kontrolünü videoya alarak yaşadıklarını aktarmış. Aşılar hakkında da izleyicilerine birçok bilgi sunan Sezen Ketenci Oy, çeşitli yaşlarda yapılan aşı rutinlerini de bu kanalda sunuyor. Rutin kontroller listesinde ayrıca göz muayenesi, ortopedist muayenesi, bebeğe yapılan tetkikler, çocuk nöroloji kontrolü, çocuklarda göz dalması, çocuğun konuşmaması gibi problemler, takviye ilaç kullanımı, yürüme ayakkabısı seçimi, tuvalet eğitimi, düz ayaklılık, saç dökülmesi, meningakok aşısı, beslenme düzeni, kan tahlilleri ve demir eksikliği anemisi gibi konulara da incelikle değiniliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.