Herşeyi Bir Kenara Bırakıp: Karavan Hayatı Sürmek

Son güncelleme:

Herkesin gizli gizlide olsa olsa da yollara çıksam dediği bir karavan hayali vardır.Gençken ben ne hayallerim vardı! diyen insanlar topluluğu hayallerini cesaret edip bir türlü gerçeğe çeviremez. Buda galiba insanı en çok üzen şeyler arasında yer alıyor.Karavanla gezme fikri 7’den 70 herkesin en çok istediği şeydir. Doğal yaşamda olmak evini her yere taşıyabilmek,dünyayı dolaşmak yeni bir çok yer keşfetmek buna benzer bir çok hayal vardır herkesin ceplerinde.

Karavan hayalinden vazgeçmemenizi sağlayacak bir kaç önerim olacak sizlere.Neden vazgeçmememiz gerektiği ve küçük ip uçları vereceğim belkide hayatta hayal ettiğim şeylere başlamak için bile kullanacağımız yöntemler arasında yer alabilir.

Karavan alacağım ama bütçem yok diyenlere önerim ; Üzerine karavan yazan bir kumbara oluşturun siz dahil evinize gelen herkesin bu kumbaraya veya hayalinize ufakta olsa destekte bulunmasını isteyin en azından karavan için bir adım atmış olacaksınız ve size inanılmaz bir motivasyon sağlayacak belkide bir süre sonra hayaliniz gerçek olacak çok bu yöntem ile karavan sahibi olan var. o yüzden acil deneyin.Karavan fiyatları yükselmeden kumbarayı hazırlayın bence.

Karavanım olsa zamanım yok diyenler için önerim; Öncelikle kendinize zaman ayırmıyorsanız ve hayalleriniz hep zamanım yok sonra yaparım diye erteliyorsanız kendinizi üzmekten yormaktan başka pek bir şey  geçmez elinize.Çünkü kendinizi ertelemiş oluyorsunuz.Zaman hep yok olmaya mahkum ama biz zamanı yönetimini yapar kendi hayal ve mutluluklarımızı elde edecek güce sahipsek fazla düşünmeye gerek yok o karavanı al ve hemen yola çık.

Kendi hayalimdeki Karavan bulamıyorum diyenler; Bu size bir öneri mi olur bilmem ama istediğiniz çekme yada taşıt karavanı bulup dizaynını yapmamanız için hiç bir neden yok. Kendi emeğiniz ile ortaya çıkarttığınız eviniz kadar daha mutlu eden bir durum yok bence her anında size ait parçaların olması karavanı daha da güzel hale getireceğine buram buram emek kokacağına eminim .

Evet bir kaç tane güzel öneride bulundum hayallerimizi ertelemek kendinizi ertelemektir. Unutmayın inanmak başarmanın yarısıdır. Bu yüzden hayallerinize önce siz inanın ve sonra onlar için küçük de olsa adımlar atın. Göreceksiniz ki olmak için artık hayalleriniz çabalayacak duruma gelmiş ve tüm zor şartlara rağmen olmuş hadi o zaman yollarda buluşmak dileğiyle.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.