Kaş’ın Tarihe Dönüşü ”Likya Kaya Mezarları”

Likya Kaya Mezarları eğer Antalya’nın şirin tatil yeri olan Kaş’a geldiyseniz görmeden gitmek istemeyeceğiniz bir yer. Bu keşfe gittiğinizde öncelikle bir merdiven önünde Likya Kaya Mezarları tabelasını göreceksiniz. Bu merdivenleri çıktıktan sonra ise yüksek bir dağ yolu sizi bekliyor. Eğer Likya Kaya Mezarlarını keşfe çıktıysanız rahat ayakkabı ve kıyafetlerle bu bölgeye gitmenizi öneririz.

Likya Kaya Mezarları nerede?

Likya Kaya Mezarları bugüne taşınan oldukça önemli tarihi eserler. Ancak ülkemizde bu tarihi eser iyi korunamamış bakımsız bırakılmış.. İyi bir yol olmaması yanı sıra çıktığınızda etrafta atılan çöpleri görüyorsunuz maalesef.

Her ne kadar bakımsız kalsa da Likya Kaya Mezarları görülmeye değer, enfes tarihi yapıtlar. Yukarı çıktığınızda karşınıza alacağınız deniz manzarası da sizlere ayrı bir keyif sunacaktır.

Likya Kaya Mezarları Nerede?

Likya Kaya Mezarları ulaşım

Likya Kaya Mezarları nerede? Likya Kaya Mezarları Antalya’nın şirin tatil yeri olan Kaş bölgesinde bulunuyor. Likya Kaya Mezarlarına ulaşım Kaş Merkeze yakın olduğu için oldukça kolay olacak. Eğer minik ve şirin tatil beldesi olan Kaş’a geldiyseniz Antiphellos’u da rotanıza ekleyebilirsiniz. Antiphellos‘da günümüze bozulmadan gelebilen, manzarasıyla, sağlam yapısıyla ilgi çekici bir yer.

Likya Kaya Mezarlarına Nasıl Gidilir?

Peki Likya Kaya Mezarlarına nasıl gidilir? Likya Kaya Mezarlarına gitmek istiyorsanız öncelikle Antalya’nın ilçesi olan Kaş’a gelmeniz gerekir. Kaş merkezden yaklaşık 10 dakikalık bir yürüme mesafesi sonrası Likya Kaya Mezarlarına ulaşmanız mümkün olacak.

Toplu taşıma ile Likya Kaya Mezarlarına ulaşmak isteyenler ise Fethiye’den ya da Antalya Otogardan Kaş istikametine giden otobüs ya da minibüslere binebilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.