Katlanabilir Telefonu İnceledik!

Diziler de çoğu oyuncunun elinde gördüğümüz, cebine pat katlanıp koyulan, açılınca telefon aramasına cevap verilen eski tip küçük telefonların yeni nesil dokunmatik tarzı olan katlanabilir telefon  Galaxy Z Flip‘i inceledik.

Galaxy Z Flip, katlı haldeyken biraz kalın duruyor olsa da, kare form sebebiyle cepte kendine kolayca yer bulacakken, açıldığında ise biraz fazlaca uzun bir telefon oluyor. Kenar çerçeveleri de olabildiğince ince tutulmuş olan telefonda, ön kamera yine ekranın üzerinde delik şeklinde karşımıza çıkıyor.

Telefonun sırt yüzeyinde çift kamera dizilimi dikkat çekerken, burada minik de bir ekranın bulunduğunu görüyoruz. Bildirimler ve saat gibi hızlı bilgiler alabilmenizi sağlayacak olan bu ikinci ekran, 1.1″ inç boyutunda ve Super AMOLED panele sahip olarak karşımıza çıkıyor. Yine bu ikinci ekranın 112*300 çözünürlüğünde olduğunu ve buranın da çizilmelere karşı Gorilla Glass 6 ile korunduğunu söyleyelim.

Telefonda parmak izi sensörünü bu kez ekranın altına entegre etmeyen Samsung, Galaxy Z Flip’te parmak izi sensörünü telefonun yan tarafına fiziksel olarak konumlandırmış.

Bu arada Galaxy Z Flip için son olarak herhangi bir su koruma standardının belirtilmediğini de söyleyelim. Yani bu telefonu sudan korumanız gerekecek.

Telefonun kamera tarafına baktığımızda ise arkada çift kamera kurulumu görüyoruz. Her biri 12 Megapiksel çözünürlüğünde olan kameraların biri normal açıda görüntüler çekerken diğeri ultra geniş açılı görüntüler çekebiliyor. Ön tarafındaki kameranının çözünürlüğü ve diyafram açıklığı ise 10 Megapiksel ve f/2.4 şeklinde.

183 gram ağırlığındaki telefona işlemci tarafında ise Snapdragon 855+ destek veriyor. Ayrıca telefona 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Telefonun batarya kapasitesinin 3.300 mAh olduğunu da belirtelim.

Telefonun fiyatı ise 1380 dolar şeklinde. Türkiye satış fiyatı ise 13.499 lira.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.