Kaza Yapan Pegasus Pilotuna Hastaneden Kötü Haber!

Son güncelleme:

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gerçekleşen kazada yaralanan, ikinci pilot Ferdinant Pondaag’ın tedavisi sırasında beyninde tümör olduğu tespit edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 Şubat’ta yaşanan olayda İzmri- İstanbul seferi yapan, Pegasus Havayollarına ait uçak inişten sonra duramayarak pis dışındaki alana düştü. Uçakta 3 kişi ölürken 180 kişi de yaralandı. Yaralananlardan biri de uçağın 29 yaşındaki Hollandalı ikinci pilotu Ferdinant Pondaag’di. Nişantaşı’ndaki özel bir hastanede tedavisi devam eden Ferdiant Pondaag’ın  beyninde tümör olduğu tespit edildi. Hollandalı pilotun bu durumdan daha önce haberdar olmadığı ve bir hafta içerisinde ameliyat edileceği öğrenildi. Pilotun arkadaşlarına hitaben tümörden bahsederek mesaj attığı ortaya çıktı.

“EN KÖTÜ SENARYO HOLLANDA’DA HAPSE GİREBİLİRİM”

Ferdinant Pondaag’ın arkadaşlarına attığı mesaj’da: “1 hafta 4 gündür hastanedeyim. Kalçam çok kötü kırıldı. Kemik dolgusu ve 3 vida kullandılar. 3 günlük ağrıdan sonra daha iyiyim. Daha iyi uyuyorum. Doktorlar ayrıca kafamda bir şey buldular. Bir tümör. Bir hafta içinde ameliyat olacağım. Bu ameliyattan önce ilk olarak ailemi görmek istiyorum. Şansım yüksek ama yüzde yüz temizleyemeyeceklerini söylediler. Alındıktan sonra yeniden büyüyebilir ve epilepsi ilaçları kullanmam gerekiyor. Sanırım bir daha asla uçamayacağım. Çok üzülüyorum. Ayrıca polis ile de uğraştım. En kötü senaryo Hollanda’da hapse girebilirim çünkü Hollanda pasaportum var. Ama düşük bir ihtimal olduğunu söylediler. Fiziksel olarak daha iyiyim ama duygusal olarak çökmüş durumdayım. En kısa zamanda cevaplayacağım ama şu anda çok meşgulüm ve ayrıca hastalığım sebebiyle zayıf düştüm. Pegasus benimle yakından ilgileniyor.” dediği öğrenildi.

ŞÜPHELİ SIFATIYLA İFADESİ ALINMIŞTI
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak” suçundan başlatılan soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında Ferdinant Pondaag’ın “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınan Pondaag’ın bir çok soruya “hatırlamıyorum” şeklinde yanıt verdiği öğrenildi. Kaptan pilot Mahmut Aslan’ın ifadesinin de sağlık durumuna göre önümüzdeki günlerde alınacağı söylendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.