Kehanet Yatırımı: REP Coin

REP Coin yapılacak olan seçim veya doğa olayları gibi olaylar hakkında tahminler yürüten ve piyasa oluşturan Ethereum tabanlı bir protokoldür.

Rep Coin

REP Coin Nedir?

REP Coin, yani asıl ismiyle Augur Coin, Ethereum tabanlı olarak işleyen tahmin piyasaları protokolüdür. Augur platformu şirket gelirleri, seçim sonuçları veya kişilerin hayatları gibi olaylar daha yaşanmadan bunlar üzerine tahmin piyasası oluşturur. Oluşturulan protokol gereğince, kullanıcılar tarafından oluşturulan ve tahmin edilecek olan sorular adil, şeffaf ve tamamen merkeziyetsiz bir yazılım kullanılarak ödemeleri otomatik olarak oluşturur. Augur kelimesi Türkçe’de Kahin anlamı taşır. Kısaca Augur , geleceğe yönelik tahminlerin oylanarak ve doğru tahmine yatırım yapan kullanıcıların kazanacağı bir sistemdir.

Bir Örnekle Daha İyi Anlayalım:

Augur, merkezi olmayan bir platform olmanın yanı sıra, Ethereum alt yapısında kendi kendine işleyen bir kontrata dayanıyor. Örneğin “Türkiye 2022’de AB’ye katılacak mı?” sorusu bu platformda bir kehanet olarak sıradan bir kullanıcı tarafından oluşturulabilir. İnsanlar ise oylarını olumlu veya olumsuz şekilde kullanırlar. Söylenen tarihte bu durum gerçekleşirse durum yetkililer tarafından onaylanacak ve doğru tahminde bulunan kullanıcılar REP Coin ile ödüllendirilecek. 

Gelecek İçin Uyarı Sistemi: REP Coin

Kripto paraların yükseliş ve düşüşü hakkında yüzlerce parametre var. Kullanıcıların çoğu bu parametreleri takip edemediği için tam bir güven duyamıyor. Ancak Augur zaten sizden bir güven istemiyor. Yaşanacak gerçeklerden ve insanların bilgeliğinden yararlanan sistem, “Gelecek hakkında bir erken uyarı sistemi” sloganını benimsemiş durumda. Sistemde ortaya attığınız her fikir üzerine bir tahmin yapılabiliyor. Projenin yaygınlaşması ve benimsenmesi durumunda bu olayın ucu bucağı kesilmeyecek gibi görünüyor.

REP Coin Piyasa Değeri Nedir?

Güncel olarak 1 Augur Coin = 40.42 Dolar olarak işlem görüyor. Ayrıca 445 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. REP Coin’in sıçrama tarihi ise 2018 yılınun başları. Augur o dönemde 100 doların üzerine çıkarak rekor kırmıştı.

Dev Ortaklık!: Stratis

REP Coin Nasıl Alınır?

REP Coin diğer kripto paralar gibi Binance borsası üzerinden kolaylıkla satın alınabilir.

  • REP Coin satın almak için başlangıçta borsaya TL olarak yükleme yapabilir veya başka bir kripto para satın alabilirsiniz. Binance’in ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Satın Al” butonundan “Kredi/Banka Kartı” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada kaç TL değerinde bir yatırım yapmak istediğinize karar verip, Coin kısmından USDT’yi seçin.
  • USDT satın aldıktan sonra “Al-Sat” seçeneğine önizleme yaparak “Klasik” butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada sağ üstten USDT sekmesine tıklayarak, REP Coin olarak arama yapın REP/USDT çiftini seçin.
  • Ardından “REP AL” seçeneğine gelip, almak istediğiniz miktarı belirleyin.
  • Sonuç olarak işlemi tamamlayın.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.