Deep Blue Club

Kelebek Etkisi Yaratan Elif Ancha Space Uzay Kabul Edildi

Son güncelleme:

Başarı öyküleri bizi hep heyecanlandırıyor ancak bunu genç bir kız ya da zorluklar içinde yapmış insanlar daha da bir azimle güzellikle bakmamızı sağlıyor dünyaya Elifte bize bu duyguyu yaşatanlardan.

19 yaşındaki Elif Eda Güneş Yozgat’ın Çayıralan ilçesine bağlı Curali Köyü’nde, okuma yazma bilmeyen bir anne ve çiftçi bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitim öğretim alanında birçok zorluklar çektiğini zor koşullarda okuduğunu. Bilgisayarı olmadan kodlama öğrendi, yazılım dünyasına girdi. Bununla da yetinmesi kesinlikle defalarca mektuplar yazdığı Mars için keşif aracı tasarlayan şirketin yarışmalarına proje gönderen Ancha Space Uzay teknolojileri ekibine dahil oldu.6 kez mektup yazdığını sonunda yarışmaya proje gönderdiğini ve kabul edildiğinin bilgisini verdi

 

Elif Eda Güneş; Annesi dahil olmak üzere bir çok okuma yazma bilmeyen kadına kendi köyünde okuma yazma öğretti aynı zamanda Yozgat kayseri gibi köylerde okumakta zorlanan çocuklara da yardım eli uzatıyor. Gezmediği köy kalmadığını bildiren elif matematik okumak ve yapay zeka konusunda kendi geliştirmek ve daha farklı projeler yer alacanı söyledi gerçekten bu başarılı arkadaşımızı tebrik ediyoruz Tüm köy okullarında ve gençlerde Kelebek Etkisi Yaratacağım sloganı ile çıktığı yolda mutluluk ve iyilik onunla olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.