Kemal Sunal’ın En Sevilen Filmleri

Kemal Sunal adını bile duyunca yüzümüzde tebessüm oluşmaya yetiyor ki filmleri zaten başlı başına bizi güldürmeye yeterli geliyor ama bazıları hem düşündürüp hem güldürüyor o ayrı.Çoğu zaman bize bir şeyler anlatmanın komik bir yolunu bulmuş gibi gelirdi bana o yüzden hep acaba ağlamalı mıyım diye bile düşündüğüm oldu. Kemal Sunal gerçekten bizim ülkemizden geçmiş bir yıldız ama normal bir yıldız değil herkesin hayatını dokunmuş öldükten sonra bile dokunmaya devam eden gülücükleri çocukların bile hala hayatlarında ve yüzlerinde yansıyan bir tebessüm olarak yaşamaya devam edecek. O zaman bir kaç film sizlere sunuyorum ;

Hababam Sınıfı 

En çok serilerde onu hatırlarız inek şaban rolü karşımıza çıkan Kemal Sunal saf ve temzi öğrenciyi canlandırmakta ama çalışkan olduğu için değil tavırlarından dolayı bu lakap ona verilmiştir.İnek Şaban bu seride Baş rollerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kibar Feyzo 

Kibar feyzom niçin niçin kibarım da onun için”Bunu hatırlıyorum bu film aklıma geldiğinde Kemal Sunalın,Şener Şen,İlyas Salman ve Müjde Ar ile baş rolleri paylaşmıştım köyden şehre,başlık parası ve ağalık düzenin durumunu bize kahkahalarla anlatan güzel bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Çöpçüler Kralı 

Zabıta memurunun aşkına aşk olan bir çöpçünün hikayesini anlatmakta sevgiyi toplum sorunlarını o dönemi bize en iyi şekilde yansıtan filmler arasında yer almakta ”İki gözümün çiçeği” Bu sayede dillerimize yer etti.

Toşun Paşa

Yürüyün Seferoğlulları, yürüyün Telli oğllları Yeşil Vadi bizim olacak.İki kavgalı ailenin arasında geçirdiği kısa dönemli paşalık hikayesi onu evin uşaklığından birden Tosun paşa yapar ve bu durumda bakalım bizim paşa ortalığı nasıl karıştıracaktır göreceğiz.

Şabanoğlu Şaban 

Evet savaş dönemi filmi olarak karşımıza çıkmakta.Ama bu bildiğiniz savaş filmlerinden değil gerçekten komutanını çileden çıkartan ve asla komutanın başından eksik olmayan bir adam Şaban.Hiç bir savaş film bu kadar eğlenceli olmamıştı diyeceksiniz keyifli izlenecek filmler arasında yerini alsın.

Benim Kemal filmlerimi sizinle paylaştım gerçekten bir pazar günü sabahtan akşama kadar Kemal filmleri izlemek isteyenler veya Türk sineması günü yapmak isteyenler için güzel bir seri olacak İyi seyirler.