Kenan İmirzalıoğlu’ndan Alef

 

May Prodüksiyon tarafından BluTV ve FX için hazırlanan, yeni dizi Alef‘in yayın tarihi açıklandı. Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in paylaştığı Alef dizisi başlangıç tarihi olarak 10 Nisan’ı açıkladı.

8 bölüm sürecek olan dizi İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alacak.

Alef dizisi 10 Nisan 21.30’da Blu TV ve FX Türkiye’de izleyici ile buluşacak. Polisiye bir dizi olduğu için 10 Nisan da yayına başlaması Polis Bayramına denk getirmeleriyle de izleyicide daha da merak uyandırdı.

 

 

Alef Dizisinin Konusu Nedir 

Ödüllü yönetmen Emin Alper’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Alef’, diziseverleri mistik bir polisiye bilmeceyi çözmeye davet edecek. Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Kemal ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın canlandırdığı Settar karakterleri hem kişisel hayatları hem de işlerine bakış açılarıyla birbirine tamamen zıt iki dedektiftir. İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmek için aldıkları görev onları bir araya getirir. Dedektifler ancak kendi deneyim ve bilgilerini birleştirirlerse vakayı çözebileceklerdir. Settar ve Kemal bu vakayla beraber kendi içlerinde sakladıkları acıları da gün yüzüne çıkaracaklardır. Katil, adeta kendini dedektiflerin bulmasını istercesine işlediği suçun arkasında birer ipucu bırakmıştır. Ancak bu gizemli ipuçları, sıradan cinayet vakalarını açıklayan yöntemlerle çözülememektedir. Yaşar, Kemal ve Settar bu ipuçlarının peşine düşerek cinayeti çözmeye çalışacaklardır.

 

Alef Dizisi Kenan İmirzalıoğlu açısından merakla beklediğimiz bir proje olacağa benziyor. Kenan İmirzalıoğlu’ndan çeşitli kabadayı, racon kesen rollerine alıştığımız için bu defa bir dedektif olarak karşımıza çıkması hepimizde merak uyandırdı. 10 Nisan’ı iple çeken izleyiciler olarak hayal kırıklığına uğramamayı diliyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.