Kendini Ölü Gösteren Youtuber Tayfun Demir Tutuklandı!

Son güncelleme:

Muğla’da, altı ilde karıştığı çeşitli suçlardan ( organ satış, resmi evrakta sahtecilik, dolandırıcılık) hakkında öncesinde toplam 52 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası bulunan ve sahte belgelerle kendisini kayıtlarda 13 yıl önce (2007’de) ölü olarak göstermiş olduğu belirlendi.

Muğla’da emniyet ekipleri tarafından Tayfun Demir’in sosyal medyadaki hesapları geniş çaplı incelemeye alındı. İncelemede 2007 yılında öldüğü gözüken Demir’in aynı isimle sosyal medyadaki hesabından yayın yaptığı belirlendi. Demir’in Muğla’nın Menteşe ilçesi kırsal Gazeller Mahallesi’nde yaşadığı ortaya çıkınca adrese operasyon düzenlendi.

Sosyal medyada 435 bin takipçisi bulunan ve altı ilde karıştığı dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suçlardan hakkında kesinleşmiş, toplam 52 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası bulunduğu için Tayfun Demir, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp ceza evine gönderildi.

‘Sincapsever’ Olarak Biliniyordu!

İHA’nın bir haberinde Tayfun Demir’in avcılar tarafından koyulan kapana takılıp ayakları zarar gören minik bir sincap için elinden geleni yaptığı belirtilmişti:

”İstanbul’da hayvansever Tayfun Demir tarafından tedavi sürecine giren sincap büyük ölçüde tedaviye yanıt verdi. Fakat arka ayakları tamamen zarar gören sincap için protez yürüteç geliştirildi. Vişne isimli minik sincap, kendisine uygun bir şekilde dizayn edilecek protez yürüteç sayesinde tekrardan yürümeye başlayacak.”

EVDE BAKIMINI ÜSTLENDİĞİ SİNCAPLAR İÇİN İNCELEME BAŞLATILDI

Tayfun Demir’in yaralı olarak kurtarıp bakımını üstlenip, evinde baktığı sincap Alf ve sincap Karamel’e ne olacağı daha belli değil. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü İsmail Üzmez’e ulaşılarak ivedilikle inceleme başlatılması ve hayvanların akıbetinin tespit edilmesi talep edildi. Talep üzerine İsmail Üzmez’in talimatı ile Sincap Alf ve Karamel ile diğer hayvanların akıbetinin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Kendini Ölü Gösteren Youtuber Tayfun Demir Tutuklandı!
Kendini Ölü Gösteren Youtuber Tayfun Demir Tutuklandı!

Sincapsever olarak bilinen ve köy hayatı videoları çeken ünlü youtuber Tayfun Demir, HaberTürk’e verdiği bir röportajında kendinden şu şekilde bahsetmiştir: ”36 yaşında bilgisayar mühendisiyim. Kendi şirketimde çalışıyorum. Evim Beykent, ofisim Kadıköy’de. Hobi olarak gördüğüm ve keyifle yaptığım bir işim var. Bu da hayatıma pozitif olarak yansıyor. Ancak kendi işim olması ve iş yoğunluğu sebebiyle planlı bir hayat yerine doğaçlama olarak yaşıyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.