RIO DE JANEIRO, BRAZIL - OCTOBER 5: P!nk performs live on stage during day 6 of Rock In Rio Music Festival at Cidade do Rock on October 5, 2019 in Rio de Janeiro, Brazil. (Photo by Mauricio Santana/Getty Images)

Kendisine Has Tarzda Yazdığı Şarkılar İle Sahnenin Yıldızı : Pink

Konser videolarını izleyenlere ‘Keşke orada olsam!’ dedirtecek kadar eğlenceli ve samimi kadın Pink‘in başarı öyküsünü ve çocuklarına karşı hayranlık uyandıran tutumunu yakından inceleyelim..

Saçları ile uyumlu olan o isim bakın nereden geliyormuş!

Pink

Eskilerden beri saçı, saç kesimi ve tarzıyla dikkatimizi çeken Pink’in asıl adı Alecia Beth Moore’dur. Fakat ‘Pink’ isminin hikayesinin saç rengi tercihiyle alakası bile yok. Arkadaşları ona bu takma ismi, Rezervuar Köpekleri filmindeki  Mr. Pink karakterine benzediği için takmışlardı. 

Müziğe Olan İlgisi Onu Küçük Yaşta Sahnelere Çıkardı

Pink Müzik

Herkesin müziğe yönelmesinde kendince bir sebebi vardir, kimi ilk önce müzik aleti çalmayı öğrenir, kimi söz besteleyip bu işlere girer.. Pink’in müzik ilgisi de babasının o daha çok küçük bir çocukken onu uyutmak için bestelediği ninnilerden geliyor.  Ninnilerin  Pink’te yaptığı etkiyi görünce babası onunla düet yapmaya başladı. Çocukluğunun büyük bir bölümü müzikle geçti. Babasının bu durumdaki etkisi sadece manevî değildi. Ona gitar derslerinde büyük katkı sağlayacak bilgiler vermiş, müzik dünyasında isim yapmış kaliteli sanatçıları örnek göstererek kızını küçük yaştan itibaren bir müzisyen  olarak yetiştirmeye çalışmıştı.

Zamanla beste yapmaya başlayan Pink, yerel bir rap grubuyla sahneye çıktığında daha 13 yaşındaydı. Yaşıtlarına göre daha sorunlu bir gençlik dönemi geçirdikten ve annesi ile babası ayrıldıktan sonra,  annesiyle arasındaki sorunlardan ve anlaşmazlıklardan uzaklaşmak için 14 yaşında evi terk etti ve müzik hayatına daha ciddi bir şekilde devam etmek zorunda olduğunu anladı.

Yine 14 yaşında ilk şarkısını yazdı . Hayatının dönüm noktasını yaşayacağı Philadelphia’daki  Kulüp Fever’da sahne almaya başladı. Her zaman programına dahil olduğu bu kulüpte, sıradan bir cuma akşamında; MCA Kayıt Şirketi yetkililerinin dikkatini çekti. Yeteneğini ölçmek için onlar tarafından bir grupla çalıştırıldı ama Alecia ile çalışmaya devam etmek istemediler. Bu geçici hayal kırıklığı sonucu kendisini hemen topladı ve devam etti.

Çok kısa bir süre sonra, referansları arasında Toni Braxton ve TLC gibi önemli isimleri de bulunduran ünlü ‘LaFace Records’ ile birlikte ‘Choice’ adlı, kendisine pek de uymayan tarza iş yapan bir R&B topluluğunda çalışmalara başladı. Toplulukla bu uyumsuzluk sebebiyle yoluna devam edemese de Pink’in LaFace ile olan bağları gün geçtikçe güçleniyordu.

Müzik Dünyasına Zirveden Giriş Yaptı

R&B tarzının popa dönük olduğu tarza kendisini yakın hisseden Pink, L.A. Reid ile  bestelerini paylaştı. Reid ile ilk sola çalışmasını yapan Pink’in  yeteneğinden Reid çok  etkilenmişti.  Onun sayesinde önemli isimlerle birlikte çalışma  ve onlarla birlikte  beste  üretme imkanı buldu.  Bu çalışmalar sonucunda  ilk albümü ‘Can’t Take Me Home’u yayınladılar.  Bilboard 200 Listesinde ilk 40’a  giren albüm, satışın aşırı fazla olması sebebiyle çift pilatin ödülü kazandı.  Aynı yıl yine şarkılar yayınlayan Pink,  ‘MTV Video Ödülleri’nde  ‘’ En İyi Yeni Şarkıcı ’’ dalında aday gösterildi.

MTV Yılın En İyi Videosu

2001 yılında Christina Aguilera,  Lil Kim gibi tanınmış kişilerle  ‘Moulin Rouge’ adlı sinema filmi için 70’li yılların klasiği  ‘Lady Marmalade’  şarkısını seslendirdiler.  Dünya çapında tebrik alan ve ilgi gören tekrar seslendirme çalışması özellikle video klibi  ile dikkat çekti. Pink’e ‘MTV Yılın En İyi Videosu’ ve “Yılın En İyi Film Videosu” ödüllerinin yanı sıra “En İyi Pop Birlikteliği”  dalında Grammy ödülü de kazandıran “Lady Marmalade” , şarkıcının müzik listelerinde bir numaraya yükselen ilk parçası olarak da biliniyor.

‘M!ssundaztood’ adlı, aynı yıl çıkarttığı albüm dinleyicileri tarafından büyük bir şokla karşılandı. Yapımcısının onaylamadığı ve yayımlamasını mevcut kitlesini kaybetmesi açısından tehlikeli olarak düşündüğü albümde kendinden nefret etme vb. sözler içeren ‘Don’t Let Me Get Me’  adlı şarkı,  ve anne babasının boşanma sürecinden söz ettiği ‘Familt portrait’ adlı şarkılar çok dikkat çekti. 

‘Try This’  adlı, Madonna’nın yapımcısı olan William Orbit ile çalıştığı albümü yayınladı.

Sonra da insanların nasıl tepki vereceğini kestiremediğini ve şimdiye kadar yayınladığı, kişisel görüşlerini en çok içeren albüm olduğunu söylediği ‘’I’m Not Dead’ adlı albümünü yayınladı.  Albümde ‘Stupid Girls’  adlı şarkıda içi boş ünlüler olarak nitelendirdiği Paris Hilton , Jessica Simpson , 50 Cent , Fergie ( Black Eyed Peas ) , Britney Spears ,  Lindsay Lohan , May – Kate ve Ashley Olsen   gibi birçok ünlüye gönderme yaptı ve onlarla bir nevi dalga geçti.  Klibin bir kısmında Amerikan başkanı olarak göründü.

Sonraki albümü ‘Funhouse’u  yayınlayan Pink , aynı tarzda devam ederken yayınladığı şarkılarla çok iyi başarı elde etti. ‘So What’ adlı şarkısı Amerika’da zirveye oturdu.  Düet olarak ikinci , solo olarak ilk zirveye ulaşan şarkısı oldu. Klipte ayrıldığı eski eşine göndermeler yapan Pink,  klip boyunca ayrılık temasını işledi. 

Aile Hayatı ve Çocukları İle İlgili Görüşleri Hayranlık Uyandırıcı

Pink Aile Hayatı

2001 yılında motokros yarışçısı Carey Hart ile tanıştı ve 2006 yılında evlendiler. Daha sonra eşiyle ayrılan Pink , ‘So What’ şarkısını ayrıldığı kocasına yazdı. Fakat bir süre sonra birlikteliklerine devam etme kararı aldılar.  2011 yılında Willow Sage adını verdikleri kızlarını ve 2016 yılında da Jameson Moon Hart isimli oğullarını kucaklarına alan çift onların yetişmesinde ekstra özen gösteriyorlar. Kızının ve oğlunun istediği kıyafeti giydiğini, belli bir cinsiyet kalıbı altında kalmadan hareket ettiğini ve anne babası olarak bunun hep arkasında olduklarını belirttiler.

Çocuklarının belli bir kalıba koyulmadan  hayatlarını yaşaması gerektiğini savunan Pink, onların yönelimlerine, seçimlerine ve hayattaki hedeflerine her zaman saygı duyacağını belirtiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.