Kilo Aldım Diye Üzülmeyin! İşte Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

Son güncelleme:

Giydiğiniz kıyafetlerde yaptığınız küçük değişimler sizi daha zayıf gösterir. Böylece fazlalıklarınızı saklayabilir ve daha fit görünebilirsiniz.

Zayıf görünmenin yolları nedir?Zayıf görünmenin püf noktaları neler? Zayıf gösteren kumaşlar hangileri? Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Boyuna çizgiye sahip olan kıyafetler giyin

Zayıf görünmenin yolları

Boyuna çizgi desenine sahip olan kıyafetler o bölgeyi daha uzun gösterir. Böylece daha uzun ve zayıf görünmeniz mümkün olacaktır. Örneğin bacak bölümünden kilo aldıysanız uzun çizgi deseni olan bir pantolon tercih edebilirsiniz. Bu tercih hem bacaklarınızı daha uzun gösterecek hem de daha zayıf görünmenizi sağlayacak.

Streç Elbiselerden uzak durmalısınız

zayıf görünmenin püf noktaları

Eğer enfes hatları olan bir fiziğiniz yoksa bedene yapışan streç elbiseler giymemelisiniz. Bu elbiseler vucuttaki tüm kusurları ortaya çıkarır. Problemli bölgeleri ortaya çıkaran streçli elbiseler aldığınız kiloları sunmanıza yardımcı olacak. Bu olumsuz durumu yaşamamk adına bu elbiselerden uzak durmalısınız.

V yaka beli inceltir

V yaka beli inceltir

Eğer bel bölgesinden kilo aldıysanız v yaka kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Beli daha ince gösteren v yaka kıyafetler kusurlu bel sorunlarını saklamak için iyi bir yöntem. Eğer gömlek giymeyi tercih ediyorsanız gömleğiniz bir kaç düğmesini açarak bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Topuklu ayakkabı giyin

Topuklu ayakkabı giyin

Topuklu ayakkabı şık görünüm sağlayan ancak kullanımı zor olan bir ayakkabı. Ancak kendinize uygun olan ve kolay yürüyebildiğiniz topuklu ayakkabı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Topuklu ayakkabı hem boyunuzu uzatacak hem de daha ince görünmenizi sağlayacak.

Şifon, kaşmir ve ipek kumaş tercih edin

Zayıf gösteren kumaşlar

Şifon, ipek ve kaşmir kumaştan yapılan kıyafetler üste yapışmaz ve şık bir görünüm sağlar. Böylece hem kusurlarınızı kapatabilir hem de daha zayıf görünebilirsiniz. Bu kıyafetler şık görünmeniz için de oldukça yardımcı olacaktır.

Siyah giyin

Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli?

Bu klasik yöntem her zaman işe yarar. Siyah bedeninizi daha zayıf gösterecektir. Ancak farklı ipuçlarını değerlendirebilir ve kendinizi sürekli siyah renge boğmayabilirsiniz.

Ekose ve enine çizgiler daha kilolu gösterir

Ekose ve enine çizgiler daha kilolu gösterir

Enine çizgiler ne kadar zayıf olursanız olun sizi daha kilolu gösterir. Bu durumda bu çizgilerden kesinlikle kaçmalısınız. Eğer daha ince görünmek istiyorsanız aşırı desenli, ekoseli ve enine çizgileri bulunan kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Bu desenler olduğundan daha geniş görünmenizi sağlayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.