Kına Gecesi Damadın Boğazını Kesen Kayınpeder: “Ben Namusumu Temizledim”

Son güncelleme:

Gaziantep’te kına gecesinde damadının boğazını keserek öldüren kayınpeder ve 3 yakını yargılanmaya başladı. Damadını öldürdüğünü söyleyen kayınpeder “Zaten fırsat kolluyordum, aramızda tartışma çıktı bende bıçakla boğazını kestim” dedi.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Eser Efsane ve Gaziantep’te yaşayan Damla Efsane 5 ay önce nişanlandı. Çift bir ay sonra nikah masasına oturdu, daha sonrasında ise düğün hazırlıkları başladı. Düğün alışverişi nedeniyle tartışan aileler, kız ailesinin düğünden vazgeçmesi nedeniyle çift Kahramanmaraş’a kaçtı. Aile büyüklerinin araya girmesiyle, çiftin düğünü için Damla Efsane’nin ailesi izin verdi. 20 Eylül’de kız evinin önünde gerçekleşen kına gecesinde, gelinin babası Mehmet Gökbulut damadı Eser Efsane’nin boğazını keserek öldürdü. Olay sırasında oğlunu korumak için önüne atlayan damadın annesi Meryem Fidan ise aldığı bıçak darbesiyle yaralandı. Mehmet Gökbulut cinayette kendisine yardım ettikleri iddia edilen eşi Ayyuş Gökbulut, oğlu Cafer Gökbulut ve kayınbirarederi Gökhan Gökbulut tutuklandı.

Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘’tasarlayarak adam öldürmek’’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi cezası istenen kayınpeder Mehmet Gökbulut ve cinayete yardım ettikleri gerekçesiyle eşi Ayyuş Gökbulut, oğlu Cafer Gökbulut ve kayınbiraderi Gökhan Gökbulut’un yargılanmasına başlandı.

ESERİN YANINDA FIRSAT KOLLUYORDUM

Mahkeme karşısına çıkan Mehmet Gökbulut, kızını kaçırdığı için damadına kızgın olduğunu söyleyerek mahkemede yaptığı savunmasında olay günü 8 adet hap içtiğini belirtti. Mahkemede “Kızım bana ‘Eser beni zorla kaçırıp bana sahip oldu’ demişti. Olay günü de rahatsızdım ve ilaç almıştım. Kına gecesinde bıçağı mutfaktan alıp Eser’in yanına gittim. Zaten devamlı Eser’in yanında fırsat kolluyordum. Sonrasında da aramızda tartışma çıktı, o esnada bıçakla boğazını kestim. Annesi üzerime gelince onu da yaraladım. Olay günü sekiz tane hap içmiştim. Olay sonrası oğlum beni alıp havaalanı tarafına götürdü. Baygın haldeydim. Sonra emniyete gidip, teslim oldum” dedi.

BENİM OLAYLA BİR İLGİM YOK, BEN YAPMADIM

Cinayete yardım ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan kayınvalide Ayyuş Gökbulut, suçlamaları kabul etmeyerek “Olay, o gece bir anda oldu. Eşimin böyle bir şey yapacağını bilmiyordum. Bu konu evde hiç konuşulmadı. Olay sırasında biber gazını ben sıkmadım, karşı taraftan ele geçirdim. Benim olayla bir ilgim yok. Ben olay sırasında evdeydim ve dışarı çıktığımda eşimin Eser’in boğazına bıçak dayayıp, ‘ben namusumu temizledim’ dediğini duydum” ifadelerini kullandı.

Tutuklu yargılanan Cafer Gökbulut suçsuz olduğunu ifade ederken, gelinin dayısı Gökhan Gökbulut ise olayla bir ilgisinin olmadığını aksine ortamı sakinleştirmek için çaba sarf ettiğini söyledi.

OĞLUMU KANLAR İÇİNDE YERDE GÖRÜNCE ÖNÜNE ATLADIM

Olay sırasında oğlunu korumak için önüne atlayan ve aldığı bıçak darbesiyle yaralanan damadın annesi Meryem Fidan,“Olaydan 18 gün önce Damla bizi arayarak ailesinin altınlarını kendisinden aldığını ve kendisini de bir işe koyarak çalıştırdıklarını söyledi. Oğlum da gidip Damla’yı aldı. Daha sonra gelinin ailesi geldi. Kına gecesi için anlaştık ve kına gecesinin kendi evleri yerine kız kardeşinin evinde yapılması için ısrar ettiler. Kına gecesinin ilerleyen saatlerinde ise kargaşa çıkardılar. O sırada ben oğlumu kanlar içinde yerde gördüm. Gelinin annesi de biber gazı sıktı o anda. Oğlumu yerde görünce onu korumak için önüne atlamaya çalıştım ama bu sırada gelinin babasının beni de bıçakladığını hissettim. Hepsinden şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

ADLİ TIP KURUMUNDAN RAPOR İSTENDİ

Mahkeme, sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesine gelin Damla Efsane’nin bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. Ayrıca rahatsızlığı bulunduğu için sürekli ilaç içtiğini iddia eden sanık kayınbaba Mehmet Gökbulut’un cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı ile ilgili de Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına karar verdi. Mahkeme heyeti ikinci duruşmanın ise 5 Mayıs 2020 saat 14.00’da görüleceğini açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.