Kırılan Kulaklık Nasıl Tamir Edilir?

Kulaklık, her an yanımızda olan ve anı bambaşka bir boyuta taşıyan cihazlardan bir tanesi. Ancak elektronik cihazların en büyük problemi küçük bir hatada sorun çıkarmaları. Kulaklığı takarken sert davranmak, kulaklığın yere düşmesi ya da kulaklığın bir yerden darbe alması gibi olaylar sonrası cihazlarda kırılma meydana geliyor. Severek kullandığınız kulaklığı çöpe atmak yerine kolay bir şekilde tamir edebilirsiniz.

Bantlı kulaklık kırıldığında nasıl tamir edilir?

Kafa üstü kulaklık kırıldı nasıl tamir ederim? Kırılan kulaklık Nasıl tamir Edilir?Bluetooth kulaklık tamiri nasıl yapılır? JBL Kulaklık tamiri nasıl yapılır? Bantlı kulaklık kırıldı nasıl tamir edilir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Bantlı kulaklık kırıldığında nasıl tamir edilir?

Birbirinden farklı özelliklere sahip çok sayıda bantlı kulaklık bulunuyor. Bu kulaklıkların fiyatları ya da özellikleri değişkenlik göstere de hepsinin işlevi oldukça güzel. Düşmeden sizi yormadan hemen her yerde müzik dinlemenize yardımcı olan bu cihazın başına olumsuz bir durum gelmiş olabilir. Yere düşen, darbe alan ya da benzer başka bir nedenle kulaklığınız kırıldıysa tamir etmek oldukça kolay olacak. Cihaz tamiri yapan yerlere götürseniz de olumsuz cevaplarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü çoğu yer bu kulaklığın tamirinin mümkün olmadığı cevabını söylüyor. Ancak kulaklığınızı çöpe atmak zorunda kalmadan evinizde kolaylıkla tamir edebilirsiniz.

Bluetooth kulaklık tamiri

Kulaklık tamiri için gerekli malzemeler oldukça basit. Karbonat ve japon yapıştırıcısı ile kulaklık tamiri yapılıyor. Japon yapıştırıcısı hemen her yerde satılıyor. Yakınınızdaki bir marketten ya da kırtasiyeden japon yapıştırıcısı alabilirsiniz. Karbonat almak için se en yakınınızdaki market ya da büfeye gitmek yeterli olacaktır. Hemen her yerde kolaylıkla bulunabilen karbonata ulaşmanız zor olmayacak.

Kulaklık tamiri için ise yapmanız gereken kulaklığın kırılan kısmına hassas davranmak olacak. Bu kısma öncelikle japon yapıştırıcısını sürmelisiniz. Ardından ise bir miktar karbonat dökmeniz gerekecek. Bu işlemi kırk bölge tam olarak kapanana dek yapmalısınız. Önce japon yapıştırıcısı sonra karbonat sonra tekrar japon yapıştırıcısı…

Kulaklığın kırık bölümüne japon yapıştırıcısı ve karbonatı döktüğünüz zaman onlar birbiriyle etkileşime girecektir. Sert bir dokuya dönüşe bu ikili kırılan kulaklığınızı onaracak. Sonrasında ise kulaklığınızı eskisi gibi kullanabileceksiniz.

Kulaklık tamirini gerçekleştirirken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Bantlı kulaklık kırıldı nasıl tamir edilir?

Tamir sonrasında kötü bir görüntü kalmasını istemiyorsanız kulaklık bandınızın renginde bir bant yapıştırabilirsiniz. Bir diğer çözüm ise bu bölgeye sevdiğiniz her hangi bir sticker yapıştırmak olabilir. Bu şekilde kulaklığınız size özel bir görünüm kazanacak ve sıradan görüntüden kurtulacak.

Kulaklık tamirini yaparken kabloların kopmamasına çok dikkat etmelisiniz. Eğer içeri bölgede bir kopma gerçekleşirse kabloyu da tamir etmeniz gerekecektir. Bu durumda işiniz daha da zorlaşır. Kulaklık bandına mümkün olduğu kadar hassas davranmanız gerekiyor. Böylece kulaklığınızı eskisi gibi kullanabileceksiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.