Kış Kapıda! Sıcacık Bir Ev İçin Kombi Bakımı Önemi Nedir? Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

kombi bakımı önemi nedir?

Soğuk havaların artmasıyla artık kaloriferler yanmaya hazır bekliyor. Evlerin ısınması için büyük fayda sağlayan kombiler, artık evlerin kalbi haline geliyor. Ancak kombi bakımı es geçiliyor. Kombi bakımını yaptırarak kışın aşırı soğuk dönemlerinde kombi problemi yaşama riskini arkada bırakırsınız. Uzmanlar kombi bakamının yıl içinde en az bir kere yapılması konusunda uyarıyor!

Peki kombi bakımı önemi nedir? Kombi bakımı nasıl yapılır? Servise kombi bakımı yaptırırken nelere dikkat edilir? Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır? Kombi bakımı yapılmazsa ne olur? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi bakımı yapılırken öncelikle sıcak su ve kaloriferin yanma derecesi kontrol ediliyor. Sonrasında ise su sızıp sızmadığına bakılıyor. Kombinin içi açılarak tozlanma olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer tozlanma yüksek derecede ise kombinin içi temizleniyor.

Kombi bakımı yapılırken kombinin içinde bulunan elektrik bağlantıları ve hatları tek tek kontrol ediliyor. Baca fanına bakılıp temizliği sağlanıyor. Kombide bulunan su boşaltılıyor ve havası ölçülerek gerekliyse hava basıncı uygulanıyor.

Brülür temizliği yapılarak, yanma haznesinin hijyeni sağlanıyor. Kombinizde temizlenmesi gereken bölgeler temizlenerek sağlıklı bir ürün haline getiriliyor.

Kombinizde bulunan gaz ayarlarının kontrolleri sağlanarak, arıa varsa çözümü gerçekleştiriliyor. Eğer bir parçada sorun mevcut ise o parça onarılıyor ya da yenisi takılıyor.

Kombinizde bulunan bar seviyesi 1.5’e çıkarılarak, kalorifer ve kombi işlevlerine bakılıyor. Kombinin sorun yaratacak işlemleri tespit edilip gerekli çözümler üretiliyor. Böylece kış ayı boyunca rahat bir ısınma yaşayabilirsiniz.

Servise kombi bakımı yaptırırken nelere dikkar etmeliyiz?

Servise kombi bakımı yaptırırken nelere dikkar etmeliyiz?

Kombi bakımı yaptırmak için servisi eve çağırdınız. Bu servisin güvenilir olup olmadığını anlamak için yetki belgesini kontrol etmelisiniz. Eğer yetki belgesi mevcut değilse kombinize dokundurmamalısınız.

Bakım yapılırken bilgi almaya özen gösterin.

Kombi kapağı açılmadan öncesinde kalorifer ve sıcak su ısıtma testi yapmalılar. Kombinin verimini kontrol ettiklerinden emin olmalısınız.

Kombi bakımı yapılmayınca ne oluyor?

Kombi bakımı yapılmayınca ne oluyor?

Kombi bakımını yaptırmadığınız zaman kombinizin ömrü kısalıyor ve verimi azalıyor. Bu durum sonrasında ekonomik zarar olarak size dönüyor.

Kombi bakımı yaptırmadığınızda olur olmadık zamanda kombi bozulmasıyla karşılaşabilir ve sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kombiniz daha fazla gaz tüketebilir ve yanma ayarlarında sıkıntı meydana gelebilir. Bu durum da faturanıza yansıyacaktır.

Kombinizin bakımı yapılmadığında yeterince ısınamazsınız ve sıkıntı yaşarsınız.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.