Kısa Sürede Sivilcelerden Kurtulun! İşte Doğal Maskeler

Son güncelleme:

Sivilce büyük küçük fark etmeksizin herkesin genel problemi. Cilt yapısına göre ya da ergenlik dönemine bağlı olarak sivilce oluşumu gerçekleşebiliyor. Bu problemin düzelmesi için hijyen son derece önemlidir. Gün bittiğinde cildinizi ve gözeneklerinizi mutlaka temizlemelisiniz. Böylece yüzünüz ferahlayacak ve akne oluşumu azalacaktır. Sivilceye çözüm olmak için üretilen çok sayıda ürün bulunuyor. Bu ürünler yanı sıra cildinizdeki sivilcelerden doğal yöntemlerle de kurtulabilirsiniz. Doğanın mucizesi olan bazı besinler cildinizi temizleyerek sivilce oluşumunu azaltmaktadır.

i sivilce nasıl geçer?

Peki sivilce nasıl geçer? Sivilceden kurtulma yolları neler? Sivilceyi yok eden doğal çözümler nelerdir? Doğal yüz temizleme maskeleri nelerdir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Tarçın ve limon suyu

Sivilceden kurtulma yolları

Tarçın ve limon suyu antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için yüzünüzün temizlenmesine yardımcı olarak, sivilce tedavisinde kullanılabilir. Bu karışımı hazırlamak için 2 yemek kaşığı kadar taze sıkılan limon suyu ve 1 çorba kaşığı tarçın yeterli olacaktır.

Karışımı hazırlamak için verilen miktarlarda limon suyu ve tarçını iyice karıştırmalısınız. Sonrasında yüzünüze bu karışımı sürmeli ve 15-20 dakika süre bekletmelisiniz. Belirlenen zaman sona erdiğinde yüzünüzü ılık suyla yıkayıp nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu karışımı bir hafta içerisinde 3-4 gün uygulamalısınız. Böylece yüzünüz temizlenecek ve sivilce oluşumu azalacaktır. Ancak ürünlerden her hangi birine alerjiniz olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer bu maskeyi kullandıktan sonra yüzünüzde her hangi bir problem oluşursa uzman bir doktora danışmalısıız.

Limon suyu ve zerdeçal

Sivilceyi yok eden doğal çözümler

Karışımı hazırlamak için, 1 çorba kaşığı kadar zerdeçal ve 1 adet limon yeterli olacaktır. Taze sıktığınız limon suyunu 1 çorba kaşığı zerdeçal ile iyice karıştırmalısınız. Bu karışımı sivilceli bölgeye uygulayabilirsiniz. Cildinizde etkili bir çözüm görmek için haftada 2-3 kere bu karışımı cildinize uygulamalısınız. Karışımı uygulamadan önce alerjiniz olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer olağan dışı bir problemle karşılaşırsanız en yakın zamanda uzman bir doktora görünmelisiniz.

Limon suyu ve karbonat

Doğal yüz temizleme maskeleri

Karbonatın ve limonun karışımda oluşan gazlı yapı cildinizi temizler ve gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur. Limon cildinizdeki yağlanmayı azaltır ve tıkanan gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur.

Karışımı hazırlamak için 1 çorba kaşığı kadar limon ve 1 çorba kaşığı karbonat kullanmalısınız. Tam olarak karışan bu iki ürünü sivilcelerinizin üstüne uygulamalısınız. Ancak karışımı cildinizde 10 dakikadan daha fazla bir süre bekletmemeniz gerekiyor. Hafif bir masaj ile cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Haftada bir iki kere bu karışımı yaklaşık 3 hafta kadar cildinize uygulayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.