Kişisel Gelişim Uzmanlığı

Son güncelleme:

Kişisel gelişim uzmanlığı artık bir meslek dalı haline geldi ancak uzman ellerde yapıldığı sürece. Öncelikle Kişisel Gelişim Uzmanı kimdir? 

Her insanın içinde bir elmas mevcuttur. Kimisinin çok kazılması kimisinin az kimisine de hiç dokunmadan ortaya çıkabilir. Gerek gün içerisinde zihin yorulması, bireyin çocukluğundan gelen bazı psikolojik sorunların ya da geçmişte olan anılarının bugününü huzursuz etmesi, geleceğe dair duyulan kaygılar gibi daha birçok kişisel problemlere sahip insanlar mevcuttur. Bireyin sahip olduğu bu endişe, korku ve kaygılar sebebi ile kendi içindeki potansiyeli değil görmek, farkına bile varmaz. tamda bu noktada sorduğumuz sorunun cevabına doğru ilerleyelim.

Kişisel gelişim uzmanı  kimdir ; aslında kişilerin tek başlarına çözemedikleri işleri yardım alarak çözmesi olarak kısa açıklaya biliriz. Psikolojik konuda eğitim almış uzmanlar veya bu konu üzerine eğitim almış kişiler tarafından uygulanması gerekmekte. Kişilerin farkındalığını sağlamak öz benliklerine olan saygıyı artırmak için çeşitli terapi yöntemleri ile kişinin önce sorunları anlamak önemlidir. Sorunun kaynağını ve sorunu anladıktan sonra farklı teknikler uygulana bilir.

Uygulanması önerilen teknikler ;

 Spritüal teknikler var. Kuantum terapi olabilir, nefes teknikleri olabilir –ki, nefes teknikleri bilinçaltında oldukça güzel dönüşümler sağlamasına rağmen, ben yine de nefes çalışmalarında bir psikoloğun da olmasını tavsiye ediyorum, tüm özellikle grup terapi yapanlarda- nefes çalışmaları var, kuantum çalışmaları var… Başka re iki… Biyoenerji. Değil mi? Birçok enerji çalışmaları var…

 

Çünkü bilinçaltı alana girdiğinizde, orası karanlık bir kuyudur ve karanlık kuyu size hangi sürprizle çıkacak bunu bilemezsiniz. Bu yüzden kişisel gelişim uzmanları bu konuda eğitim almış olmaları yanı sıra sizinde bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.