Deep Blue Club

Kız Arkadaşına Laf Attığı İddiası İle Darp Edilen Otizmli Genç İçin Savcılıktan Açıklama Geldi!

Son güncelleme:

İstanbul Avcılar’da otzimli 18 yaşındaki yüzde 76 engelli Taha Alper Erdem, iddialara göre sokakta bir kıza laf attığı gerekçesi ile tekme tokat dövülmüştü. Vücudun da ve yüzünde yara izleri olan genç kaldırıldı. Olay sonrasından gözaltına alınan darp şüphelisi M.O’nun ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.Şüpheli hakkında Küçükçekmece Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı.

Olay, geçtiğimiz Pazartesi günü Cihangir Mahallesi Sefer Sokak’ta meydana geldi. Teyzesinin evinin önünde bekleyen Taha Alper Behrem, iddiaya göre, sokakta otomobiliyle geçen M.O. ve kız arkadaşına seslendi. M.O., kendilerine seslenen engelli genci, kız arkadaşına laf attığı gerekçesiyle darp etmeye başladı. Saldırgan, Alper Behrem’i dakikalarca darp etti. Engelli gencin yüzünde, boynunda ve vücudunda yaralar oluştu. Çevredekilerin müdahale etmesi üzerine şüpheli ve kız arkadaşı otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı. Çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Darp edilen engelli genç hastaneye kaldırıldı. Behrem Ailesi darp raporu alarak çocuklarını darp edenlerden şikâyetçi oldu. Şikâyet üzerine ifadesi alınan şüpheli M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

“DÖVERKEN BEN ENGELLİYİM DEDİM”

Yaşadığı olayı anlatan Taha Alper Behrem, “Boğazımı sıktı. Sonra beni dövdü. Boynumda izler var. Döverken beni demirlere vurdu. Ona, ben engelliyim dedim. Başka ne diyebilirim ki” dedi.

 

SAVCILIK ŞÜPHELİNİN GÖZALTINA ALINMASINA KARAR VERDİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada darp edilen otizmli genç Taha Alper Erdem’i darp eden şüpheli M.O.’nin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını aktardı. Başsavcılık daha sonra darp edilen genç Alper Erdem’in otizm hastası olduğunun rapor ile anlaşılması, mağdurda mevcut yaralanma derecesi ve Adli Tıp Kurumu raporunun alınmamış olması ayrıca şüphelinin güncel adresinde ikamet etmediğinin tespit edilmesinin ardından, M.O.’nin gözaltına alınması ve adliyeye mevcutlu olarak getirilmesi talimatı verildiğini açıkladı.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.