Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Korona Virüsü Şüphesi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Mağusa kentinde corona virüsü şüphesiyle bir kişi hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan, G.E’nin (74) Kıbrıslı Türk olduğu ve tatil için gittiği Dubai’den, İstanbul aktarması ile dönmesinin ardından, korona virüsü belirtileri göstermeye başladığı belirtildi. G.E’nin, doktorlara Dubai’ye tatile gittiğinde Çinli turistlerle aynı ortamları paylaştığını söylediği öğrenildi. Belirtilerin görülmesi üzerine hastaneye kaldırılan G.E ile beraberinde, İstanbul’dan gelen grubun bir kısmının da karantinaya alındığı bildirildi.
Hasta ve yanındaki tüm yolcuların Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde özel olarak korona virüsü için hazırlanan yere sevk edilmesi bekleniyor.

KKTC SAĞLIK BAKANI’NDAN AÇIKLAMA
KKTC medyasına konuşan Sağlık Bakanı Ali Pilli yaptığı açıklamada, KKTC vatandaşı 74 yaşındaki kadın hastanın, 15 gün önce turla Dubai’ye gittiğini ve bir hafta önce yurda döndüğünü, yüksek ateş şikayeti nedeniyle Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne başvurduğunu söyledi. Doktorların ilk aşamada hastaya zatürre teşhisi koyduğunu açıklayan Bakan Pilli, ancak hastanın Dubai’deyken corona virüs taşıma riski olan Çinli turistlerle aynı ortamda bulunmuş olabileceğinden tedbir amacıyla Lefkoşa’ya aktarıldığını kaydetti.

Bakan Pilli, hastanın genel durumunun iyi olduğunu açıkladı. Hangi turla Dubai’ye gittiğinin tespiti ve diğer yolcuların sağlık durumunun da araştırıldığını ifade ederek test için hastadan alınacak örneklerin kesin teşhis içinTürkiye’ye gönderileceğini bildirdi.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.