Komşu Ülke Sınırlarını Kapattı

Covid-19 vakalarının yayılması her geçen gün karşımıza yeni bir haber çıkarıyor. Ukrayna’da covid-19 vaka sayısındaki artış sonrası yeni önlemler aldı. Aldığı önlemleri duyurn Ukrayna Sağlık Kurulu Covid-19 vakalarını azaltmak adına yeni kararını açıkladı.

Ukrayna Bakanlar Kurulu sınırlarını turistlere kapatacağını duyurdu. 28 Ağustos 2020 itibari ile Ukrayna’ya giriş yasağının başlayacağı duyuruldu. Ukrayna’nın sınırlarını kapama süresi şuan için 1 ay olarak belirlendi Yasak 28 Eylül 2020 tarihine kadar uygulanacak ve ülkeye turist alınmayacak. Daha öncesinde ise 29 Ağustos’da sınır yasağı başlayacak olarak açıklama yapılmıştı. Ancak uygulama bir gün önceden başladı.

Peki Sınır Yasağı Kimler İçin Geçerli Değil?

Ukrayna sınır yasağı kimler için geçerli değil?

Ukrayna sınır yasağı kimler için geçerli değil? Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği tarafından yapılan duyuruya göre belirli kişiler için sınır yasağı geçerli değil. Ukrayna’nın 28 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında duyurduğu Ukrayna sınır yasağına dahil olmayan kişileri şu şekilde sıralayabiliriz;

Ukrayna vatandaşlarının ailesi ( eş ve çocukları), resmi çalışma izni olanlar, Ukrayna’ya gelmiş olanlar, Ukrayna’da geçici ya da sürekli oturma izni alanlar, eğitim için ülkeye sınırlarına gelenler, Ülkeye belirli işletme temsilcileri tarafından davet edilen uzman kişiler, askerlik hizmeti yapanlar, Ülkeye gelen yabancı devlet resmi heyet bakanları ve üyeleri, uluslararası kuruluşlarda grev alanlar, yük taşıyan araçları kullananlar, tarifeli seferleri gerçekleştiren otobüs şoförleri, uçak mürettebatı, deniz ve nehir gemi mürettebat, tren ve lokomatif personel.

Ukrayna sınırını kapadı.

Ukrayna‘ya gitmek için bilet alanlar için ise hava yolu şirketleri tarafından her hangi bir uyarı yapılmayabiliyor dikkat edin. Eğer valiz hazırlıyorsanız biran önce hazırlanmayı bırakmalısınız bizden söylemesi..

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.