Kore yapımı filmler aşk dram uzak doğu mistik havasını sevenler için birebir.kültürlerinin bize yakın olduğunu düşündüğüm için sinemalarda bizi etkiliyor ki bazı yapımlarda onlardan örnekler almışız. Bakalım hangi filmler bizi en çok etkileyecek.

 Papatya (2006) 

Aşk.dram filmleri gerçekten bu işi en iyi yapan sinema . Türkçe karşılığı Papatya aşk dram bir arada bize sunan, mafya için çalışan bir kiralık katil ile genç ve güzel bir ressamın aşkını anlatıyor. Filmde Kore sinemasının önemli oyuncuları un Ji-hyun, Jung Woo-sung ve Lee Sung-jae gibi isimler oynuyor. Eğer Kore sinemasına r ilginiz varsa, kesinlikle başlangıç için en iyi tercih olacak.

Tür: Dram, Romantizm

IMDb: 7.2

Zombi Ekspresi (2016) 

zombi filmeri arasında bir çok ödül almış iyi bir yapım olan Zombi Ekspresi, konu olarak; Zombi istilası sırasında tren içerisinde mahsur kalan insanların hayatta kalma çabalarını en iyi şekilde bizimle buluşturmayı başarmış bir yapım. En İyi Güney Kore filmleri listesinde zirvelerde yer almakta Zombi Ekspresi filmi, size farklı bir deneyim sunacak.

Tür: Aksiyon, Korku, Gerilim

IMDb: 7,5

Hırçın Sevgilim (2001) 

Kore sinemasında romantik komedi filmlerineredeyse sinema kalkınma projesi gibi olmazsa olmazı.Güney Kore sinemasının sevenlerin izlemeden geçmediği  “Hırçın Sevgilim”  Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Gördüğü kız kör ve sarhoştur. Trenden inerken düşme tehlikesi yaşayan kızı kurtaran kahramanımız kıza film boyu destek olmaya çalışmaktadır. Olaylar tamda burada başlar iyi seyirler.

Tür: Komedi, Dram, Romantizm

IMDb: 8,1

İhtiyar Delikanlı (2001) 

Güney Kore filmleri kült herkes tarafından izlenmiş bir film Oldboy (İhtiyar Delikanlı)” yeralmaktadır intikam  filmde başrol Oh Dae-su, kendisini bir odanın içerisinde uyanmış halde bulur ve bunun kimler tarafından yapıldığını bilemez. Bulunduğu odanın içerisinde yer alan televizyondan dünya ile bağlantı kuran karakterimiz, eşinin öldürüldüğünü görünce, bulundu odada yer almasının sebebinin bu olduğunu anlar.Eşinin katilini bulmak ve intikam almak için herşeyi yapmaya hazırdır.İzlemediyseniz mutlaka izlemeniz gerekmekte.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram, Gizem

IMDb: 8,4

 Benim Yolum (2011) 

Güney Kore  filmlerinden savaş ve dram üzerine’Benim Yolu’ . İkinci Dünya Savaşı’na gittiğimiz bu filmde, Kore’de yaşayan iki atletin, cephede yaşadıklarını anlatıyor.Gelmiş geçmiş en güzel Kore filmleri arasında bu savaş filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Tür: Savaş, Aksiyon, Dram

IMDb: 8,5

43170cookie-checkKore Sinemasının En İyi Filmleri…