Deep Blue Club

Korona Virüse Yakalanan Hemşire Korkunç Sonuçları Tüm Gerçekliği İle Anlattı!

Son güncelleme:

Amerikalı hemşire, medikal konferasına gittiği Hawaii’de koronavirüsüne yakalandı. Her şeyin grip akıntısıyla başladığını söyleyen hemşire, kısa sürede belirtilerin ne kadar kötüleştiğini anlattı. Tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüs hızla yayılırken, dünyanın dört bir yanından hastalığa yakalananlardan korkutan videolar gelmeye devam ediyor.

ABD’nin Colorado eyaletinde hemşire olarak görev yapan bir kadın, Lisa Merck adlı kadın corona virüsüne yakalandı. Virüsün etkilerinin bunun akıntısı ile başladığını daha sonra yaşadıklarının kabus gibi olduğunu anlattı.

Medikal bir konferans için Hawaii’ye giden Lisa Merck, evine döneceği gün ise burun akıntısının başladığını ifade etti. Merck, dönüş yolunda uçaktayken vücudunun sol tarafında ağrı hissetmeye başladığını söyledi. New York Post gazetesinin haberine göre, hemşire eve döndüğünde kendini çok daha kötü hissetmeye başladı.

“Eve geldiğimde ciddi kas ağrıları çekmeye başladım. Kaslarım, kemiklerim, eklemlerim ağrıyordu. Sanki biri beni buz kıracağıyla bıçaklıyor gibi hissediyordum.” ifadelerini kullanan hemşire sözlerin şöyle devam etti: “Acaba grip bi oldum diye düşündüm. Ama sonra daha da kötüleştim.” dedi.

Durumu kötüye gidince acil servise başvurmak zorunda kaldığını anlatan Lisa, “Nefesimin yetersiz kaldığını hissettim. Kendimi çok yorgun, bitkin ve halsiz hissediyordum.” hastalığını böyle anlattı. Hastaneye başvurduğunda kendisine hemen koronavirüs testi yapıldığını anlatan hemşire, test sonucunun pozitif geldiğini ve virüse yakalandığını öğrendiğini söyledi.

Hastalık sürecinde mide bulantısı nedeniyle iki kilo verdiğini söyleyen Lisa, kendisi de medikal sektörde çalışmasına rağmen hastalığın bu denli sarsıcı olacağını beklemediğini söyledi. Merck, sağlığının kesinlikle iyiye gittiğini ancak kendisine 24 saat arayla uygulanacak iki testin de negatif çıkmasını beklediğini, ancak bundan sonra karantinanın sonlanacağını söyledi.

ABD’de bugüne kadar görülen coronavirüs sayısı 4 bin 600’den fazla.. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 93’e ulaştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.