Koronavirüs Hastasından Doktorları Ağlatan Not!

İstanbul’da 41 yaşındaki müzisyen, yüksek ateş ve öksürük şikayetleriyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu. Koronavirüs kapsamında tedaviye alınan, durumu ağırlaşınca da yoğun bakıma kaldırıldı. Tedavisi onuç veren ve zamanla iyileşen müzisyenin yazdığı notu okuyan doktorlar göz yaşlarına engel olamadı.

Hürriyet’in haberine göre, birçok ünlü ismin orkestrasında şeflik yapmış, kendi müzik grubu ile de albümler çıkarmış bir müzisyendi. Öksürük ve yüksek ateş semptomları ile geçen hafta Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne geldi. İlk muayenesi ile birlikte tanı kondu: CovId-19 virüsüne yakalanmıştı. 41 yaşındaydı, durumu ağır gözükmüyordu. Servise alındı. Tedavisi sürdüğü sırada, durumu ciddileşti. Nefes almakta güçlük çekiyordu. Yoğun bakım servisine kaldırıldı. Müdahalelere rağmen durumu anbean kötüye gidiyordu. Entübe edildi, solunum cihazına bağlandı. Solunum cihazındaki 9’uncu gününde sağlık durumundaki düzelme doktorları tarafından fark edildi.

“EŞİM MERAKTAN ÖLMÜŞTÜR”

Zamanla iyileşen müzisyen,  gözünü ilk açtığında 20’li yaşlarının sonunda bir doktorla göz geldi. Doktor, o anlarda hastasının konuşmak istediğini ancak solunum cihazından henüz ayrılamayan hastasına bir kalem ve kağıt uzatarak “buraya yaz” dedi.

Notu okuyan doktorlar gözyaşlarına hakim olamadı. Notta şu satırlar yazıyordu:“Eşim meraktan ölmüştür, servise çıkacağımı arayıp söylerseniz ömür boyu duacınız olurum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.