Koronavirüs İle Mücadele İçin En Çok Kullandığımız Ürün Avrupa’da Manşet Oldu: Türklerin Gizli Silahı

Koronavirüs ülkemize yayıldıktan sonra hijyen malzemelerinde büyük bir talep artışı yaşandı. Özellikle kolonyaya ilginin çok yükseldiği ülkede neredeyse kolonya bulabilmek şans haline geldi.

Türklerin misafirperverlik simgelerinden olan kolonya, geleneğimiz boyunca misafir olduğumuz her evde de ikram edilirdi. Bayramlarda evimizden eksik etmediğimiz kolonya neredeyse her Türk ailenin evinde bulunan bir eşya.

Çin’de ortaya çıkan ve global salgın haline gelen koronavirüs ile mücadele titizlikle devam ederken, salgının ülkemize sıçramasının ardından gördüğü talep  artan kolonyada haliyle dünya gündemine oturdu.

Fransız haber ajansı AFP, son dönemde revaçta olan kolonya ile ilgili kapsamlı bir dosya haber hazırladı. Kolonyanın, koronavirüsü öncesinde de Türk toplumunda önemli bir yeri olduğu örneklerle anlatılırken haberin başlığında, “Türklerin gizli silahı: Kolonya” başlığı kullanıldı.

Dosya haberde “Misafirperverliğin sembolü olmasının yanı sıra hijyen olarak da destek veren bir parça. Şimdi ister buzdolabında ister dolaplarda olsun her evde bulunan, Türk kolonyası, koronavirüsü ile savaşta bir silah olarak beklenmedik bir talep görüyor” ifadesi kullanıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.