Koronavirüs Sayesinde Yükselen ve Düşüş Yaşayan İş Alanları

Son güncelleme:

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü tabi ki beklediği gibi dünya ekonomik bir zorluğa sürükledi.Bu zorlu süreçte destekler sağlanmış olsa da bir erden sonra bazı sektörlerde iş alanları arasında kötü duruma düşenler ya da bu durumdan fırsat sağlayan ve yükselişe geçeceği de  bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Farklı sektörlerde de olsa bu durumdan en çok etkilenen sektörler

Ulaşım: toplu taşıma,hava yolları veya otobüs acentaları bunların çoğunda ekonomik olarak gerileme gözlemleniyor tüm alanlarda getirilen yavaşlatılma evden dışarıya çıkışların azalması üzerine büyük zarara uğrayan alanların başında geliyor.

Turizm; Yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerin durmasıyla birlikte inanılmaz bir düşüş yaşanıyor ülkemizde yeni başladığı için %30 düşüş gözlemlense de  bunun %80 bulacağı tahmin edilmekte.

Petrol; Bir yükselip bir düşse de  zarar gören sektörlerin başında geliyor.Böyle devam ederse kimse sonunu tahmin edemiyor.

Eğlence ve fuar etkinlikleri; Tüm dünyada alınan önemlerin başında geliyor toplu alanların kapatılmasıyla eğlence mekanları ve fuarlar yapılmaması bu sektörleri de büyük ölçüde etkiledi.

Tabi bu durumdan iyi yönde etkilenen sektörlerde bulunmakta

Hijyen malzemeleri satan işletmeler ve eczaneler;En çok iyi yönde etkilenen iki sektör olarak herkes kendini korumak için bu firmalardan alıveriş yaparak sektörün durumunu bir anda değiştirdi.

Gıda sektörü; evlere kapandığımız bu dönemde ülke olarak yeme içmeyide seven bir yapımız olduğu için gıda sektörü hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor.

Dijital platformlar; Evde geçirdiğimiz zaman boyunca bu plartformlar imdadımıza yetişip bir ok farklı alanı bize sunmakta

Bu süreci en iyi şekilde atlatmamız dileğiyle.

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.