Koronavirüse Yakalanan Esnaf Yaşadıklarını Anlattı! “Evde Kalın” Çağrısında Bulundu..

Osmaniye Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören İbrahim Sevmez, sağlık durumu iyiye gidince dün taburcu edildi. Sevmez yaşadıklarını anlatırken “evde kalın” çağrısında bulundu.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde esnaf olan İbrahim Sevmez, kısa bir süre önce yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle gittiği hastanede koronavirüs teşhisi konularak tedavi altına alındı. Osmaniye Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden Sevmez’in sağlık durumu iyiye gidince doktorlar tarafından taburcu edilip tedavisine evinde karantina altında devam etmesine karar verildi. Ambulansla Kadirli ilçesindeki evine getirilen Sevmez, evinde karantinaya girdi.

Evinde çektiği video ile uyarılarda bulunan İbrahim Sevmez, vatandaşlara “evde kalın” çağrısında bulundu.

Sevmez, “Çok şükür korona virüsü yendim. Akşam taburcu oldum evime geldim. 15 gün evde karantinada kalacağım. Allah hiç kimseye bu derdi göstermesin. Şu an sağlık durumum iyi. Yoğun bakım görmedim. Ama en hafifi bile çok kötü. Sizlerden ricam evinizde kalın. Kimseyle temas halinde bulunmayın. Bu eşiniz çocuğunuz dahi olsa temas etmeyin. Dışarı çıkacaklar mutlaka maske taksın ve suyla sabunla sık sık mutlaka ellerinizi yıkayın. Herkes bu virüse yakalanabilir. Özellikle karşınızdaki insanların virüs taşıyıcı olduğunu düşünün. Özellikle devletimizin aldığı tedbirlere harfiyen uyalım. Mesafe kurallarına mutlaka uyun. Çok şükür ben atlattım” dedi.

Korona virüsün vücutta nasıl belirtiler verdiğini de  “İnşallah bir daha tekrarını görmem. Virüs başlangıcı ateş vücutta ağrı ve ciğerden gelen bir öksürük. Eğer bunlar varsa mutlaka hastaneye gidin tereddüt dahi etmeyin. Yoğun bakıma düşene kadar beklemeyin. Yoğun bakım şartları çok daha zor” bu sözlerle ifade etti.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.