Koronavirüsün Etkileri Nasıl En Aza İndirilebilir?

Koronavirüsün Etkilerini En Aza İndirme Yolları

Koronavirüsün Etkilerini Nasıl En Aza İndirebiliriz?

Hizmet Sektöründeki Zorlukları Azaltalım.

Hizmet Sektöründeki Zorluklar Nasıl Azaltılabilir?

Hizmet sektöründeki olumsuzlukları en aza indirebilmek için mesafe kuralına devam edilmeli, stoktaki mal bekletilmemeli ve ürünlere ulaşım daha kolay hale getirilmelidir. Dağıtım yönünde ürünler iyice dikkatli bir şekilde kargolanmalı ve müşterinin aklında soru işareti bırakılmamalıdır. Ne kadar bilinçli  olursak zararlarını o kadar önleyebiliriz.

Koronavirüs Engeli İle Birlikte Yolculuktaki Zorluklar

Yolculuklar Koronavirüs Açısından Risk Olmuş Durumdadır.

Belli bir kısım her ne kadar dışarı çıkmak istemese de iş için ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalmaktadır. Bunun için  sefer sayısı arttırılarak yoğun kalabalığın önüne bir nebze geçilebilir hale gelebilir. Çünkü her ne kadar seyahat etme sıklığı azalsa da mecburiyetten dolayı ayakta sıkışık bir şekilde yolculuk yapmak zorunda kalanlar da olmaktadır. 

Turizm İçin Planlamanın Ve Düzenlemenin Önemi

Turizmde Düzenlemeler Yapılabilir.

Turizm sektörü için değerlendirecek olursak önümüzdeki yıllar için turizmi canlandırılacak projeler şimdiden gündeme alınarak gelişmeler yapılabilir. Şuan için zaten turizmin aktif olması virüs ile mücadeleyi zorlaştırmaktadır ve  turizmin yaygın olması tehlikeli bir durumdur. En azından en az zararla bu turizm sektöründeki kayıp nasıl kapatılacağı düşünülebilir. Ya da bazı ülkelerin yaptığı gibi internet üzerinden Türkiye de ki  müzeler online olarak gezilebilir hale getirilebilir böylece hem yeni bir şey olduğu için ilgi oluşacak hem de dünyanın her yerinden ziyaretçi,  müzeleri gezebilir hale gelmiş olacaktır. Bu birkaç müze için geçerli olsa bile reklamları yapılarak bunun bilinmesi yaygınlaştırılabilir hale getirilebilir.

Sanayi ve Tarımı Canlandıralım.

Sanayi Ve Tarım Nasıl Canlandırılabilir?

İşçi sayısı düzenlenilerek ve devletin de destekleriyle olumsuzluklardan bir tık kurtulmak ve önüne geçmek mümkün olabilir.  Devlet bu konuda sanayi, tarım gibi sektörlere ekonomik  yardım yapmalıdır. Şüphesiz bu dönemde birçok yük onlara düşmüş durumdadır.

Ekonomideki Olumsuzluklar En Aza İndirilebilir.

Ekonomideki Olumsuzluklar Nasıl Önlenebilir?

Ekonomideki olumsuzluklar ise salgın bitse bile  belli bir süre daha dünya çapında devam edeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Ekonominin iyileşmesi için istihdam sağlanabilir hale gelmelidir. Bunun için ülkeler iş verenlere karşı kesin bir karar ve sorumlulukla gerekli sermayeyi sağlayarak ve işçilere de maaş ödemelerini devam ettirerek, internet üzerinden de yapılabilecek işleri oradaki sisteme göre ayarlayarak yardımcı olabilmeli ve işsizlik ile işverendeki azalmayı en aza indirebilmelidir.

Koronavirüs İle Birlikte Eğitimde Yepyeni Bir Dönem

Eğitimdeki Yeni Dönem Nasıl Etkilemiş Durumdadır?

Evden öğrenim dışında bir şey yapılabilmesi şuan için riskli ve sağlıksız olacaktır. O yüzden bu sisteme devam edilmelidir. Ancak eğitim için şunu söyleyebilirim eğitim ezberci ve sınavı geçmek için olmamalı daha çok öğretici olabilmelidir. Evde kaldığımız bu dönemde bilinçlendirilmek adına ve eğitimin içeriğini geliştirmek adına yeni projeler düşünülebilir.

Peki Ya Tekstil Sektörü İçin Neler Yapılabilir?

Tekstil Sektörü İçin Ne Yapılabilir?

Tekstil için aynı şekilde kapatmaya gidilmemeli ve devlet yardım sağlayabilmelidir. Ayrıca tekstil sektöründeki firmalar, giyim markaları üzerinde kampanyalar ve indirimlerle en azından zararlarını bir tık önleyebilir hale gelmelidirler.

Tüm Dünyanın Göz Bebeği Olan Sağlık Sektörü

Sağlık Sektörü En Çok Etkilenen Sektörlerdendir.

Koronavirüs nedeniyle ülkelerin odağı bu sektördür. Aslında sağlık sektörünü her zaman en üst düzeyde geliştirmeye çalışan ve geliştirmiş ülkeler şuanda bu durumu en az hasarla atlatabilecek olan  ülkelerdir. Duruma göre hastane yapımlarına başlanmalı ve doktor sayısı arttırılmalıdır. Tabii ki gerekli olan eldiven maske üretimi solunum cihazı gibi sağlık için önem arz eden tıbbi ürünlerin ülke içerisinde üretimi oldukça desteklenmelidir. Test ve kit sayısı arttırılarak kısa zamanda koronavirüsün önüne geçilmelidir. Son olarak aşı çalışmaları odak haline getirilmeli ve bununla ilgili çalışmalar yoğunlaştırılmalıdır. Aşının bulunduğu ülke şüphesiz Dünyanın takdirini kazanacak ve bu hastalık yüzünden ölen kişi sayısının önüne geçebilmiş olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.