Koronavirüsünün Kedilere Bulaştığı Ortaya Çıktı!

Son güncelleme:

Bilim dergisi Science’da yayınlanan açıklama tüm hayvanseverleri şoke etti. Yayınlanan araştırmada kedilerin yeni tip koronavirüsü olabileceği ortaya konuldu. Dağ gelinciklerinden enfekte olunabileceği ihtimalleri üzerinde durulan araştırma da köpeklerin olma ihitmali de araştırıldı.

Yayımlanan bir araştırmada, köpeklerin ise koronavirüse yakalanma ihtimallerinin kedilerden daha düşük olduğu belirtildi.

Çalışmada kedilerin solunum damlacıkları yoluyla birbirlerini de enfekte edebilecekleri belirtiliyor. Enfekte olan kedilerin ciğerlerinde, ise lezyonlar tespit eden araştırmacılar, kedileri gözlemleyerek insanlar için yardımcı bir rol bulunabileceği belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Çarşamba günü yapılan toplantıda ise evcil hayvanlara yer verildi. DSÖ evcil hayvanların salgındaki rollerinin araştırıldığı açıklandı

Ayrıca New York’ta bir kaplanında koronavirüsüne ait semptomların ortaya çıktığı anlaşılmıştı.  Hayvana yapılan testte ise koronavirüsün pozitif çıktığı açıklanmıştı.  Kaplana bir insanda geçtiği de kaydedilerek ilk vaka olarak belirlenmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.