Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Günümüzde insanlar nakit para taşımayı unutur hale gelmişler, yanlarında sadece kredi ve banka kartlarını bulundurmaya başlamışlardır. Gelişen dünya ve insan ihtiyaçları kapsamında teknolojinin bu nimetleri herkesin sıradanlaşan faaliyetleri arasında yer alır. Kredi kartı kullanarak nakit para konusunda sıkıntı yaşadığınız anlarda imdadınıza yetişen can simidi gibidir. Sanki cebinizden hiç para çıkmıyormuş hissine kapılmanıza sebep olan kredi kartları kullanım esnasında büyük kolaylık olsa da her yıl en az bir defa alınan kredi kartı kullanım ya da aidat ücreti can sıkıcı boyutlarda olabilir. Çoğumuz kart kullanım ücretini kredi kartı ekstresinde gördüğümüz zaman kredi kartını bir daha kullanmama kararı alır fakat eninde sonunda yine de bu vazgeçilmez icadı kullanmaya devam ederiz.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Kredi Kartı Aidat Ücreti

Kredi kartı aidat ücretleri günümüz itibariyle 100 TL’nin üzerinde rakamlardır. Çoğumuz zor kazanan orta halli ailelerin evlatları olduğumuzdan paranın kıymetinin de farkında olarak bu yüksek meblağı ödememenin yollarını ararız. Kredi kartı aidatları bankadan bankaya da farklılıklar gösterir. Kimi bankaların aldıkları ücretler bazılarının iki katına kadar varan oranlardadır. Son dönemde bankalar arasında bu kapsamda gözle görülür bir rekabetin olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı kredi kartlarının kredi kartı aidat ücreti almak yerine senelik belli miktarda harcama yapılması karşılığında üyelerine kredi kartı kullanım ücreti verdiği görülür. Bu bankaların hatırı sayılır derecede müşteri topladığı da yadsınamaz bir gerçektir.

Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alabilirim?

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki bankalar kesilmiş kredi kartı aidatını bin dereden su getirir nitelikte müşterilerine geri iade etmemenin yollarını ararlar. Bu anlamda sizlere tavsiye edebileceğimiz en önemli yol ekstrenizde kredi kartı aidat ücreti alındığını gördüğünüz anda bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bu meblağın geri iadesini talep etmektir. Müşteri temsilcisi bunun mümkün olmadığını söylerse kredi kartını kullanıma kapatın o zaman şeklinde kendilerini tehdit ederseniz aidat ücreti ya geri iade edilecek ya da bir sonraki hesap kesiminde bonus olarak kredi kartınıza yüklenecektir. Yani söylemek istediğimiz aidat ücretini geri almak için tek yapmanız gereken kararlı olmaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.