Kripto Para Borç Almak: Venus Coin

 Venus Coin ile sanal ağda borç alıp ve verme işlemlerini yapmak çok kolay. Binance Smart Chain üzerine geliştirilen Venüs platformu nedir?

Venus Protocol

Venus Coin Nedir?

Diğer adı da XVS olan Venus Coin merkeziyetsiz ağda borç alma ve verme işlemleri için kullanılan alt bir coindir. Venüs platformunun temel kripto para birimi olan VXS Coin, bu ağı içerisinde diğer kullanıcılara kredi vermek amacıyla kullanılabilir. XVS Coin, Binance’ın desteklediği bir coindir. Ayrıca Venüs protokolü BEP-20 standartlarına sahiptir. İşlemlerin hızlı, güvenli, düşük maliyetli yapılabilmesi için Binance akıllı zincirini tercih etmişlerdir.

Venüs platformunda olan fonlar, talep miktarına göre faiz kazandırmaktadırlar. Varlıkların ödünç alınması için kullanabilen bu platformda Venus Coin’lerinizi teminat olarak kullanabilirsiniz.

Venus Protokolü Nasıl İşler?

 Venus Coin merkeziyetsiz finans işlemlerinde kullanılabilir olmasıyla yatırımcılar tarafından ilgi görmeye başladı. Venus platformu içinde cüzdanınızdaki XVS Coin’i bir süre kullanmamaya söz verdiğinizde yeni XVS Coin’leri kazanma şansını elde ediyorsunuz. Yatırımcıların bu yolu izlemesi ilgileri daha da topladı. Venus Coin de stake amaçlı alım taleplerini karşılamaya başladı.

Öte yandan kredi sistemiyle merkeziyetsiz ağda kullanılabilmesi ve Binance borsasında işlem görmesine dayanarak erişilebilirlik seviyesi yükseliyor. Risk almadan, hızlı ve düşük işlem ücretinden faydalanmak isteyen yatırımcıların yeni gözdesi oluyor.

XVS Token Ayrıcalıkları

Venus platformu sayesinde 1 dolara endeksli olan VAI kripto parasını basmanız mümkündür. VAI Token, basmak istediğiniz kripto para birimi ile eş değerde size Venus protokolünde para verir. Vtokenlar Venus protokolü kullanılarak merkeziyetsiz bir yapıya kavuşturulurlar.

Sahip olduğunuz kripto paranızı teminat olarak verebileceğiniz bu kripto paralar, %50 teminat oranı ile size kredi olarak verilmektedir. Yani kullanıcılar kripto paralarını ceplerinde tutarak sadece ilgili kripto paranın faizini ödeyerek yine token sahibi olabilmektedirler.

Venus Coin Değeri Ne Kadar?

1 XVS = 489.11 TL düzeyinden işlem görüyor. Tabi güncel fiyatı her an değişebilir . XVS ve diğer kripto paraların değeri piyasanın anlık alım satım talebine bağlı olarak değişebiliyor. Bu yüzden kripto para almadan önce mutlaka bir süre fiyat takibinin yapılması gerekir. 

Uzmanlar analizleri sonrasında XVS Coin’i gelecek 5 yıl içinde 100 kat değerlenecek bir kripto para birimi olarak görüyor. DOT, LINK, BNB, BSV gibi diğer coinlerin de yer aldığı bu değerli listede Venus Coin de olumlu bir tablo çiziyor. 2021’in son dönemlerinde de Venus Coin’in 60 dolarlık fiyat düzeyinde olması bekleniyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.