Küresel Şirket PartnerRe Bilgileri

PartnerRe, dünya çapında 150’den fazla ülkede 2000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. PartnerRe , uluslararası bir reasürans şirketidir. Bu şirketin görevi, sigorta şirketlerinin üstlerindeki riskleri tekrar sigortalatarak kendilerini güvence altına almaktır.

2016 yılında PartnerRe, Exor tarafından devralınmıştır.

Reasürans edilen riskler arasında mülk sigortası, sorumluluk, kaza ve motor sigortası, afetler, hayat ve yeni çözümler bulunmaktadır. Ayrıca tarım, havacılık, kredi ve güvenlik, enerji, mühendislik, ulaşım, özel mülk ve özel sorumluluk sigortası gibi özel sigortalar da bulunmaktadır.

PartnerRe, 1993 yılında bir İsviçre girişimiyle, başlangıçta doğal afetlere karşı koruma için özel bir reasürör olarak kurulmuştur. PartnerRe, 2009 yılında dünya çapında 12. sırada yer almıştır.

Siber Risk

Şirket veri ihlali, mülk hasarı, iş kesintisi ve siber terörizm dahil her tür siber risk için özelleştirilmiş reasürans çözümleri geliştirmektedir. Ayrıca, mevcut KOBİ ticari politikalarına dahil olan özelleştirilebilir bir siber sigorta sunmaktadır. Önde gelen bir siber sigorta uzmanıyla ortaklaşa geliştirilen bu ürün, tam sigorta desteği ve istisnai bir veri ihlali müdahale hizmeti içermektedir.

Şirket, Advisen Ltd. ile ortaklaşa yürüttüğü yıllık Siber Sigorta Pazar Trendleri Araştırması aracılığıyla en son gelişmeler ve zorluklardan haberdar olmanıza yardımcı olmaktadır.

Emlak Sigortası

Felaket işleri PartnerRe’nin ürün teklifinin ayrılmaz bir parçasıdır. Müşterilerine lider, akıllı, duyarlı bir reasürans ortağı olarak, tüm doğal tehlikelerin (tropikal siklonlar, depremler, kasırgalar, dolu ve orman yangını dahil) ve insan yapımı felaketlerin finansal etkilerine karşı özel risk analitiği, güvenilir tavsiye ve koruma sağlamaktadır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.