Kuru Saçlar İçin İpuçları

Uzun ve dalgalı, kısa ve düz, kıvırcık ve yönetilemez, pürüzsüz ve parlak saçınız olabilir. Saç, birçok farklı uzunluk, stil, renk ve dokuya sahiptir. Yine de hemen hemen herkes ne tür saçları olursa olsun hayatın bir noktasında en az bir saç probleminin kurbanı olur.

Saçınızı sağlıklı ve yönetilebilir tutmak için saç kremi veya ürünleri aşırı kullanmak zorunda kalmadan kuaförünüz ile düzenli olarak kestirin.

Saçınız kuruysa, hasar görmesini ve kırılmasını önlemek için nemli tutmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. İster yıkayın, kurutun, şekillendirin ya da duştan yeni çıkın, bu temel yapılması ve yapılmaması gerekenler saçınızı korumanıza ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Saçı kurutabilecek yoğun kokulu veya hacim veren ürünler yerine argan, avokado ve zeytin gibi besleyici yağlar içeren ürünler kullanın.

Kuru Saç Kurutma Rehberi

  • Saçınızdaki ıslaklığı sıkın. Bir havluyu ileri geri ovmak, saçınızı kıran sürtünmeye neden olur.
  • Fön makinesini, yassı ütüyü veya saç maşasını kullanmadan önce çözücü, nemlendirici bir ürün üzerine püskürtün. Bu, ısıya karşı korur ve saçınızın kurumasını önler. Maksimum koruma için, saçı tamamen kaplamak için uçlardan köklere püskürtün ve ardından taramak yerine fırçalayın.
  • Fönleme sırasında doğal kıllı fırçalar kullanın.
  • Şekillendirirken fön makinesini fırçadan uzakta tutun.
Saçınızı kuruturken yoğun ısıdan kaçının.


Kuru Saçlar İçin Şekillendirme Kılavuzu

  • Fön makinenizin havalandırma deliklerini her zaman düzenli olarak temizleyin veya yeni bir tane satın alın. Kurutma makinesinin havalandırma deliklerinde tiftik veya saç oluştuğunda, hava serbestçe akamaz ve basınç düşer. Bu, saçınızı şekillendirmek için çok fazla ısı kullandığınız anlamına gelir. İyi çalışır durumda olduklarından emin olmak için fön makinenizi, yassı ütüyü veya saç maşasını ve diğer şekillendirme araçlarını kontrol edin.
  • Saçı kurutabilecek yoğun kokulu veya hacim veren ürünler yerine argan, avokado ve zeytin gibi besleyici yağlar içeren ürünler kullanın.
  • Saçınızı sağlıklı ve yönetilebilir tutmak için saç kremi veya ürünleri aşırı kullanmak zorunda kalmadan kuaförünüz ile düzenli olarak kestirin.
  • Spor salonunda duş aldıktan sonra saç kremini uçtan uca uygulayın, ardından buhar odasında 10 dakika geçirin. Buhar saçın kütikülünü açarak saç kreminin saça nüfuz etmesini sağlar.
  • Saçınızı güneşten korumak için plaja ya da havuza gitmeden önce UV filtreli bir saç kremi sürmenizde yarar vardır. Saçlarınızın zarar görmesini önlemek için saçınızı fularla geri çekin ya da gevşek bir şekilde örün.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.