Deep Blue Club

Kuruluş Osman’ın Burçin Hatun’u Duru Güzelliği İle Mest Ediyor

Paris’te gerçekleştirilen Best Model of The World 2017 finalinde jüriden en yüksek puanı alarak Best Model 2017 Türkiye birincisi seçilen Aslıhan Karalar, oyunculuğu ile izleyenlerden tam not aldı. İlk olarak 2018 yılında kamera karşısına geçen tescilli güzelin hayat verdiği Kuruluş Osman dizisindeki Burçin Hatun rolü seyirci tarafından çok sevildi.

Aslıhan Karalar, 40 ülkeden gelen modeller arasında Best Model of The World 2017 finalistlerinden biri olarak kraliçelik tacını taktı. Sonraki dönemlerde güzelliğini ekranlara taşıyan Aslıhan Karalar, oyunculuğu ile de kendini göstererek kısa sürede sevilen isimlerden birisi oldu.

Çanakkale’nin Çan ilçesi doğumlu olan genç oyuncu Aslıhan Karalar, kamera karşısına ilk olarak 2018 yılında  yayınlanan Şahin Tepesi isimli dizide Ezgi karakteri ile geçti. Güzel oyuncunun yer aldığı bir diğer dizi projesi ise ATV ekranlarının baş tacı olan Kuruluş Osman oldu.  Çok sayıda izleyici kitlesine sahip olan Kuruluş Osman dizisinde 27 bölüm Burçin Hatun karakterine hayat veren Aslıhan Karalar, bu rolü ile kariyerinde popülerliğe kavuştu. Karalar, hem tescilli güzelliği hem de oyunculuk performansı ile seyirciden tam not aldı.

İki buçuk yaşında dil eğitimine başlayan tescilli güzel Aslıhan Karalar’ın eğitim hayatı da oldukça dolu geçmiş.  Ortaokulda Fransızca eğitimi almayan başarılı oyuncu, lise eğitimini ise Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde tamamlamış. Güzelliği kadar zekası ile de kendini ispatlayan Aslıhan Karalar’ın anne ve babası ise  ODTÜ Elektrik-Elektronik mezunu. 27 Nisan 1999 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Aslıhan Karalar, lise eğitimi sonrası İngiltere’de yaşam sürdürmeye başlayarak Londra’daki ünlü üniversite Kings College’de İşletme bölümü üzerine eğitim almaya başladı.

Küçüklüğümden Beri Beni “Türkiye Güzelim” Diye Severdi

Güzellik tacını almasının kaderinde var olduğuna inandığını belirten Aslıhan Karalar, vermiş olduğu bir röportajda isminin veriliş hikayesinden şöyle bahsediyor: “Annem bana hamileyken, Türkiye Güzeli Aslıhan Koruyan Sabancı ile tanışmış. Ondan çok etkilenmiş. “Kızım olursa adını Aslıhan koyacağım” demiş. Kaderimde varmış. Küçüklüğümden beri beni “Türkiye güzelim” diye severdi. Ben de yarışmaya katılmak için reşit olmayı bekliyordum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.