Kuzey Ay Düğümlerinize Göre Geçmiş Yaşamda Kimdiniz?

Doğum haritalarımızda yer alan Ay Düğümleri (Kuzey ve Güney), Ay’ın Güneş etrafındaki yörüngesi ile Güneş’in yörüngesinin kesiştiği noktaları ifade eder. Eğer Ay ekliptiği kuzeyde kesiyorsa Kuzey Ay Düğümü (KAD) denilir. Genellikle geri harekette (rx) nadiren de durağan (s) haldedir. Ay düğümleri bir gezegen ya da astreoit değildir. Kuzey Ay Düğümü’nün bulunduğu burcun, karşıt burcu Güney Ay Düğümü‘nü (GAD) temsil eder. Kuzey Ay Düğümü karma ile ilişkili olmasından dolayı bu hayatta gitmemiz gereken yolu, öğrenmemiz gereken davranış biçimlerini ve ruhumuzun asıl mutluluğu nasıl yakalayacağını gösterir. Güney Ay Düğümü ise geçmiş yaşamdan deneyimlediğimiz ve doğuştan varolan özelliklerimizdir. Bu davranış modellerine devam etmek KAD’a giden yolculuğumuzu zorlaştırıp, ruhumuzun gelişmesini engelleyeceği için vazgeçmemiz gereken özelliklerimizdir.

Koç Burcu

Kuzey Ay Düğüm Koç

Kuzey Ay Düğüm Koç (GAD-Terazi) insanı, geçmiş yaşamlarında başkalarını desteklemiş, bunu yaparken de tüm gücünü ve olumlu enerjisini aktarmıştır. Bu konudaki doğal bir yeteneği destek verdiği kişileri daha güçlü biri haline getirmiştir. Bir nevi ”sahne arkası” kişisi denilebilir. Geçmiş enkarnasyonlarında sekreter, danışman, yardımcı, aile reisi olarak yaşamlar geçirmiştir. Bu yaşamda bireysel hareket etmeyi öğrenmelidir.

Boğa Burcu

Kuzey Ay Düğüm Boğa

Kuzey Ay Düğüm Boğa (GAD-Akrep) insanı, geçmiş yaşamlarında güç sahibi insanlara bağlı kalması karşılığında temel ihtiyaçları karşılandı ve şımartıldı. Nufüz sahibi kişilerle güçlü bağı ve ayrılmaz ilişkileri sonucu onay ve takdir aldı. Kral’ın arkasındaki kraliçe, müdür danışmanı, başkan yardımcısı ya da generallerin sırdaşlık yaptığı kişiydi. Bu yaşamda maddi harcamalarının sorumluluğunu almayı ve nasıl harcaması gerektiğini öğrenmelidir.

İkizler burcu

Kuzey Ay Düğüm İkizler

Kuzey Ay Düğüm İkizler (GAD-Yay) insanı, geçmiş yaşamlarında birçok farklı deneyim yaşamıştır ve tek ortak noktaları ”gerçeği aramak” olmuştur. Hindistan’da gezgin, çölde bir göçebe, bir münzevi, doğanın sırlarını öğrenmek için vahşi yaşamı deneyimlenen sıradan biri ya da bir filozof olarak yaşamıştır. Gerçeği aramak ve aydınlanmak için çevresindeki herkesi terk edip gitmiştir. Birçok tecrit deneyiminden dolayı iletişim sorunları yaşamıştır ve bu hayatta karşısındakini dinlemeyi öğrenmelidir.

Yengeç burcu

Kuzey Ay Düğüm Yengeç

Kuzey Ay Düğüm Yengeç (GAD-Oğlak) insanı, geçmiş yaşamlarında duygular, içgüdüler, cinsel arzular ve fiziksel duyulardan yoksun bırakılarak katı kurallara bağlı olarak disiplinli eğitilmiştir. Karşılığındaysa saygı ve terfi ile ödüllendirilen dini ve otoriter çevrelerde enkarnasyonlar geçirmiştir. Feodal lord, politikacı, iş adamı ve aile reisi olmuş, genellikle de patron olarak görevler yapmıştır. Bu yaşamda “itibar görme” ihtiyacından kurtulmayı ve hedeflerine kişisel zevkleri de ön planda tutarak ulaşmayı öğrenmelidir.

Aslan Burcu

Kuzey Ay Düğümü Aslan

Kuzey Ay Düğüm Aslan (GAD-Kova) insanı, geçmiş yaşamlarında kendi arzularını dikkate almadan, hayatı bir kenardan bilimsel bir bakış açısıyla izleyerek geçirmiştir. Bilim adamı, gözlemci, insancıl davaları ve idealleri destekleyen biri olarak bireysel kimliğini feda etmiş, yaratıcılığını ve enerjisini başkalarının amaçları uğruna harcamıştır. Bu yaşamda istediklerini tarafsız kalarak değil, herkes için olumluya çevirmeyi ve işin içine katılarak elde etmeyi öğrenmelidir.

Başak burcu

Kuzey Ay Düğüm Başak

Kuzey Ay Düğüm Başak (GAD-Balık) insanı, geçmiş yaşamlarında ruhsal boyutunun doğal olarak farkındadır. Birçok yaşamı bir manastırda meditasyon, dua, egzersiz, yemek, çalışma, uyuma saatlerini belirli bir gong sesine bağlı geçmiştir. Başkalarının acılarını yaşamış gibi hissedebilir ve acı veren kişi olmaktan kaçınır. Psişik durumlar, rüyalar, hayali alemleri ile geçmiş yaşamlardan edindiği yüksek bir farkındalığa sahiptir. Bu yaşam da sezgilerini yönetmeyi ve insanlara hizmet amaçlı kullanmayı öğrenmelidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.