Latin Ezgilerle Listelerin Tozunu Attırdı: Ricky Martin

Çocuklarına örnek bir birey ve ebeveyn olabilmek için çok uğraşan Ricky Martin’in , aile hayatı ve kariyerinde tuttuğu denge herkesin takdirini topluyor. Başarıları ile de göz dolduran sanatçının hayatını ve iç ısıtan babalığını yakından inceleyelim.

İlk Albümü İle Sıraları Altüst Etti

Esas adı Enrique Martín Morales olan, bizim tanıdığımız isimle Ricky Martin, 24 Aralık 1971 yılında doğdu. Porto Riko’nun başkenti olan San Juan’da doğup büyüyen şarkıcı çocukken okul korosunda ve kilise korosunda şarkı söyledi. Ayriyeten okul tiyatrosunda da  rol aldı. Ailesinin yeteneğini fark etmesi ile 6 yaşındayken televizyon reklamlarında oynamaya başladı. İşte kamera ve ekranla tanışması da bu şekilde oldu. Ailesi öncülüğünde yeteneğini geliştirmesi için kısa bir süre sonra profesyonel şan ve oyunculuk dersleri almaya başlayan Ricky Martin, dersler sonrasında 1984 yılında, henüz 12 yaşındayken, “ Menudo ” grubunun seçmelerine katıldı. Başarılı olan Ricky, bu grupta baş solist oldu ve beş sene boyunca grubun baş solistlik görevini üstlendi. Ve bu da ona uluslar arası bir şöhret kazandırdı.

1989’da ‘ Menudo ‘ grubundan ayrılan ve liseyi bitirmek için Porto Riko’ya giden Ricky Martin, mezun olduktan sonra New York’a taşındı. Bir süre sonra Meksika’ya, Mexico City’ye gitti ve 1 sene boyunca tiyatrolarda oynadı.

‘ Menudo ’ dayken tanıştığı ve iyi bir arkadaşlık kurduğu Robi Rosa ile birlikte albüm yapma kararı aldılar. Bu sayede Ricky , kendi ismini taşıyan ilk albümünü 1991 yılında dinleyiciye sundu. Bu albüm Latin şarkı listelerinde beklenmedik bir şekilde, olabildiğince yükseldi. İki yıl sonra tekrar bir albüm çalışması yayınlayan Ricky , adı “ Me Amaras ” olan albümü ile Latin dünyasında onu yıldız yapacak kadar büyük bir başarı yakaladı.

Yerel ezgilerine bağlı olan  ve hayatında onları olabildiğince tutmaya çalışan Ricky , içinde Latin havası taşıyan flamenko ve cumbia müzik tarzlarının da bulunduğu fakat bunlara ilave olarak rock ezgilerini de eklediği , üçüncü albümü olan “ A Medio Vivir ” i 1995’te dinleyiciye sundu.

1998’in başlarında 4. albüm “ Vuelve ” yi piyasaya süren Ricky Martin , bu sefer İngilizce bir albüm hazırlamak istedi. Ve 1999 yılında, yine kendi ismiyle – Ricky Martin –  aynı ismi taşıyan albümünü İngilizce olarak hazırladı. Başarılı şarkıcı bu albümle uluslar arası bir başarıya imza atarken, albümün en dikkat çeken single-ları “ Livin’ la Vida Loca ” ve “ She’s All I Ever Had ” oldu. Dinleyiciler tarafından beğeniyle karşılanan bu şarkılar arasından özellikle “ Livin la vida loca ” şarkısı ile Ricky ,  dünyayı salladı. Ayrıca yaptığı “ Go Go ” şarkısı en sevilen ve en çok dinlenme sayısı alan şarkılarından biri oldu.

Sevilen sanatçı , 2007 senesinde “ Black & White Tour ” adında bir konser albümü daha çıkardı. Gelen beğenilerle birlikte 2008 yılının kasım ayında ise “ Ricky Martin 17 ” ismini taşıyan toplama albümü hayranlarının beğenisine sundu. Fakat bu albümün bir özelliği vardı : 17 senelik kariyerine ithafen, şu ana kadar yaptığı çalışmalar arasından özenle 17 şarkı seçti. Bu albüme canlı performans görüntülerinden ( konseler ve turneler ) oluşan bir DVD de ekledi.

Oyunculuk Deneyimlerini De Geçmiş Başarılarına Ekledi

Ricky Martin , 1994 yılının ocak ayında yayınlanmaya başlayan “ General Hospital ” isimli bir pembe dizide ‘ Miguel Morez ‘ adlı karakteri canlandırdı. Bu rolde gösterdiği olağanüstü oyunculuk örneği ve ispatladığı başarısı ile akıllara kazındı. Hemen arkasından bir Broadway müzikali olan “ Les Miserables ” de ( Sefiller ) ‘ Marius ‘ rolünü canlandırması istendi. Bu nedenle müzik kariyerine de olan ilgisini canlı tutabilmek için ‘ General Hospital ‘ adlı dizideki rolünü bıraktı ve bir yıla yakın ‘ Broadway Müzikali ‘ nde sahne aldı.

Aldığı Ödüller İle Kendisini ve Müziğini Herkese Bir Kez Daha Kanıtladı

1990 ’ lı yılların en başarılı erkek pop şarkıcılarından biri olan Ricky Martin’e bu başarı ve kalitesinden dolayı da ‘ En İyi Erkek Pop Şarkıcı Ödülü ‘ layık görüldü. Yaklaşık 30 kadar  ödül alan Ricky Martin , hanesine Grammy Ödülü ve Latin Grammy ödüllerini de eklemiştir.

Sevgi Dolu Bir Baba Olarak, Eşi ile Birlikte Mükemmel Bir Aile Hayatı Yürütüyorlar

Ricky Martin, eşi Jwan Yosef ve ikiz oğulları Metteo – Valentino

Ricky Martin dünya çapında bir şarkıcı, oyuncu ve aktivist olabilir. Ancak en büyük başarılarından biri şudur : tek başına çıktığı yolda büyük bir aile kurmak ve çocuklarına özenli bir baba olmak. Dört çocuk babası olan Ricky Martin’in sırayla ikiz erkek çocuğu, bir kızı ve en küçükleri olan bir oğlu var.

Ricky Martin’in ikiz çocukları Ağustos 2008’de bir taşıyıcı anne aracılığıyla doğdu. Ama o sırada Martin henüz gay olduğunu dünya ile paylaşmamıştı. Ancak 2010’da cinsel yönelimi hakkında konuştuğunda, dünyaya dürüst olmasının ana nedeninin oğulları olduğunu ifade etti. Bunu dünyaya duyurmaya hazır olduğu anı şu şekilde paylaştı:

” Onları kollarımda tuttuğumda, ‘Ne, onlara yalan söylemeyi mi öğreteceğim? ‘ dedim.. ’’

“Baba olmaya karar vermeden önce, kim olduğumu çoktan kabul etmiştim ve olduğum kişiyi olmaktan mutluluk duydum. ” diye ekledi. ” Ve çocuklarımı kucağımda tutarken, ‘Tamam. Artık dünyaya söyleme zamanı geldi.’ dedim. “

Ricky, ‘’Onların 15, 16 yaşlarına gelmelerini ve ‘ Baba, sen hep bizimleydin ve bizim için oradaydın’ demelerini istiyorum.” dedi. O andan sonra Martin’in çocukları onun dünyası oldu. Bekar bir baba ve aynı zamanda çok satan bir pop yıldızı olabileceğini gösteren Martin, aile ve şöhreti mükemmel şekilde dengeleyebileceğini herkese gösterdi.

Ricky Martin, kızı Lucia ve en küçük oğlu Renn

İkiz oğullarının 6 yaşlarındayken ona , doğumlarının nasıl olduğu hakkında sorular sormaya başladığını söyledi. “Kendime söz verdiğim bir konu, onlara karşı tamamen dürüst olmaktı. Bana ne zaman bir soru sorsalar , dürüstlükle cevaplayacağım” dedi.

Oğulları için küçük bir kız kardeş de istediğini ifade etti. ” Bir değil , iki değil , belki üç ! ” diye  paylaşan Ricky , kalabalık aileleri çok sevdiğini ve kalabalık bir aile olabilecekleri günü  dört gözle beklediğini de belirtti.

Martin , 2016 yılının Nisan ayında Jwan Yosef ile çıkmaya başladığında onun için işler değişti. O sırada Ricky Martin’in ikizleri neredeyse sekiz yaşındaydı. Ve hepsi ailelerine özel birinin katılmasını istiyorlardı. Çift, 2017  yılında gizlice evlendi ve daha sonra 2018 yılında da haberi herkesle paylaştı. O andan sonra Martin ve Yosef, 2018 yılının sonunda kızları Lucia’yı kucaklarına alarak ailelerini genişletmeye devam ettiler.

Martin, Eylül ayı sonlarında İnsan Hakları Kampanyası Ulusal Akşam Yemeği’nde HRC Ulusal Görünürlük Ödülü’nü kabul ederken dördüncü bir çocuğu karşılamaya hazırlandıklarını duyurdu. Beş kişilik aile, Martin ve Yosef’in oğlu Renn’in dünyaya gelmesi ile Ekim 2019’da altı kişilik bir aileye dönüştü.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.