Lazer Epilasyon Nedir? Zararı Var Mıdır?

İstenmeyen tüylerin kadın ve erkekler için uzun süreli çözümü lazer epilasyon. Lazer epilasyonu son zamanlarda sıkça duyuyoruz. Peki lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyonun zararı var mıdır? Detaylarıyla inceleyelim..

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon kullandığınız diğer epilasyon çeşitlerine kıyasla daha uzun süre kalıcılığı olan, sağlıklı bir seçenek. Klasik yöntemler yanı sıra daha acısız bir yöntemdir.

Lazer ışınları ile kıl köklerine temasla artan ısı enerjisi köklerde tahribat yaratır. Bu sayede kılların uzun süre yok olması söz konusudur. Bu işlem lazer epilasyon olarak geçer.

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız bunun için gerekli uzman size hangi bölgeye istediğinizi sorar. Sonrasında bölgeye, cilt tipine, kıl yapısına bakarak hangi cihazı kullanacağını belirler. Kişiye özel bu analizler sonrasında kaç seans almanız gerektiği de uzman tarafından bildirilir.

Sonrasında ücretlendirme gibi detayları da öğrenebilir ve işleme başlayabilirsiniz.

Düzenli seans önemli!

Lazer epilasyonda seans

Lazer epilasyonu tüm vücudunuza yaptırabileceğiniz gibi belirli bir bölgeye yaptırmak da mümkün. Tüm vucut için lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız seans süreniz yaklaşık 1-1,5 saat sürecektir. Uygulama ardından 1 hafta 10 gün gibi kısa bir süre içerisinde kıllarda dökülme meydana gelir.

Seanslara düzenli olarak gider ve takip altında işlemlerinizi yaparsanız lazer epilasyon başarı oranı oldukça yüksek olur. Bu oran yaklaşık olarak %60’dır. Sonucun başarı olmasaında lazer epilasyon yaptıracak kişinin kıl yapısının da etkisi büyüktür.

Lazer epilasyon zararlı mıdır?

Lazer epilasyon zararlı mıdır?

Lazer epilasyonun hedefi kıl köküdür. Vücudunuzun her hangi bir organı hedef almadığı için zarar görme gibi bir durum yoktur. Ancak yaptırmak istediğiniz işlem için doğru cihaz ve doğru uzman oldukça önemlidir. Bunun için iyi araştırma yapmak ve iyi bir uzman bulmak faydalı olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.