Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Son güncelleme:

İnsanlar yüzyıllar boyunca birçok ihtiyaçlarını giderebilmek için yeni icatlarda bulunmuşlar ve bu icatlar sayesinde hayatlarını daha kolay hale gelmiştir. Bunlardan birisi de istenmeyen tüylere karşı bulunan çözümlerdir. İstenmeyen tüyler birçok insanın rahatsız olduğu, kişisel ve özel bir bakım gerektiren tüylerdir. Bu tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır, sektör içerisinde en çok kullanılan yöntemler, tüy dökücü kremler, ağda bantları ve lazer epilasyondur. Bilindiği üzere lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri lazer ışığı ile yok eden oldukça beğeni toplayan bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon işlemi kıl köklerine hitap eden bir işlem olması dolayısıyla lazer ışığı kıl köklerine inerek kökleri yakar ve böylelikle kesin bir çözüm yoluna ulaşılmış olunur. Ancak lazer işleminin etkili olabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu hususlardan birisi, seans sayılarına ve doktorun önerisine uymaktır. Bir lazer epilasyon seansları, bir iki ay ara verilip tüm vücut için 6-7 seans olabilirken yüzde istenmeyen tüyler için 10-12 aya çıkabilmektedir. Bu nedenle hasta, bu seans sürelerine uymalı, aradaki mesafeyi kontrol etmeli ve bu süreçte tedaviyi kabul etmelidir.

İkinci bir nokta, lazer epilasyon boyunca herhangi ağır bir tepki vermemektir. Elbette ki lazer ışığını kıl köklerine inmesiyle kişi kendisinde acı duyacaktır, ancak bu acıya bağlı olarak ani tepkiler verilmemeli ve sabırlı olunmalıdır. Seanslar ve lazer tedavisi devam ettiği süreç boyunca lazer ışığına maruz kalmış olan ve diğer seanslarda lazer ışığı görecek olan deri, herhangi bir komplikasyondan uzak tutulmalıdır. Doğrudan güneş ışıklarına maruz kalınmamalıdır.

Lazer Öncesinde Deri Üzerinde Kıl Köklerinde Yapılan İşlemlere Dikkat

Lazer epilasyon faaliyetinin amacı sağlıklı kıl köklerine inerek, kıl köklerini yakmak ve bir daha kılın çıkmasını engellemektir. Bu nedenle lazer seanslarına gitmeden yaklaşık bir ay önce cilde herhangi bir işlem uygulanmamalı, tüy dökücü kremlerden uzak durulmalı, kılları çekmeye yönelik bir ağda işlemi yapılmamalı ve türevi faaliyetlerden uzak durulmalıdır. Kıl köklerine verilecek herhangi bir zarar, lazer işlemini hem gereksiz hem de işlevsiz hale getirir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.