Lezzetli Tarifleri ile Ekranların Sevilen Yüzü ”Arda Türkmen”

Arda Türkmen

Karşınıza ekranların tanınan ve bir o kadar sevilen yıldızı Arda Türkmen ile geliyorum. Ramazan menülerinden, pratik lezzetlere kadar bizimle paylaştığı tarifler hayli seviliyor. Sempatik tavırları, güler yüzüyle birleşince de en sevilen programlar arasına giriyor. Bu kadar lezzetli yemeklerin başarısı ise çok merak ediliyor. Arda Türkmen Kimdir? Arda Türkmen Kaç Yaşında? Arda Türkmen Sevgilisi Kimdir? Sorularının cevabını gelin hep birlikte öğrenelim.

Arda Türkmen Kimdir?

Arda Türkmen 1975 yılında (46 yaşında) İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinde tamamladı. Daha sonra 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden başarıyla mezun oldu. Aynı zamanda çift anadal yaparak 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri sanatları bölümünden mezun oldu.

Arda Türkmen Gençliği

Arda Türkmen Kariyer Hayatı

Arda Türkmen Televizyon ekranlarındaki kariyerine gelmeden önce birçok iş ile de meşgul oldu. İlk olarak 1995 -2000 yılları arasında 350’den fazla üniversite tur organizasyonunu planladı. 100′ den fazla sanatçılı konser organizasyonu yaptı. Bu yıllar arasında Uludağdaki A-Bar’ın işletmesini aldı ve A Bar’ın başına geçti.
2001 – 2003 yılları arasında birçok konser, produksiyon, ve organizasyon işlerinde yöneticilik yaptı. Roka Davet catering şirketini kurdu. 5 yıl sonra 2008’de Asmalımescit’te 11 Leblon isimli Restaurantını açtı. Ve hepimizin bildiği Issız adam filmine ev sahipliği yaptı. İşte bu yıldan sonra adım adım değiş koşar adımlarla zirveye tırmanmaya başladı. 2010 yılında CNN Türk televizyonu için Arda’nın mutfağı programını yapmaya başladı. Yediden yetmişe herkesin sevdiği biri haline dönüştü

Arda Türkmen 11 Leblon Restaurant

Arda Türkmen 2 yıl sonra 2012 yılının başında Sabah gazetesinde Arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı. Bu sayede birbirinden lezzetli yemek tarifleri her yere yayılmaya başladı.2012 yılının ortalarına doğru ise La Cucina Italiana dergisinde de yemek tariflerini yayınladı. 2013 yılında Leblon’u kapattı yerine ise Karaköy’de Forneria adlı yeni bir mekan açtı. 2015 te Mükellef restaurant, 2016 da açtığı Central restaurant ile mekan sayısını üçe çıkardı.
5 arkadaşı ile Velotürk adlı bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Türkiye genelinde ilk öğretim düzeyindeki çocuklara bisiklet dağıtımları yapmaya başladılar. Bugüne kadar toplam 2600 bisiklet dağıttılar.

Arda Türkmen Velotürk Projesi

9 yıl boyunca yayınlanan Arda’nın Mutfağı adlı programa Kanal D ile devam etme kararı aldı. Gündüz kuşağı, haftasonu, iftar lezzetleri derken her zaman ekranlar da bizi karşılamaya devam etti.

Arda’nın Mutfağı

Televizyon ekranlarında yayınlanan program özel videoları ile Arda’nın Mutfağı Youtube kanalından da yayınlanmaya devam ediyor. Arda Türkmen’in mutfağına girip yaptığı çeşitli yemekler, tatlılar, tarifler hepsini Youtube kanalında bulmak mümkün. Takipçilerinin birbirinden değerli yorumları ise Arda Türkmen’i çok mutlu ediyor. Arda Türkmen tarifler listesinin hepsini Youtube üzerinden bulabilirsiniz. Aynı zamanda Youtube kanalında 842 bin abonesi mevcut.

Arda’nın Mutfağı Youtube Kanalı

Son zamanlarda Arda İle Omuz Omuza adlı yaptığı yeni içeriği ile de çok konuşuluyor. Yakın dostları, ünlü arkadaşları, derken videolar eğlenceli bir hale dönüştü. Birbirinden değerli ünlü isimleri kendisi ile yarışırken izlemek herkese zevk veriyor. Yemek yapmaya çalışmaları, bazen yapamamaları bile takipçilerinin beğeni ve yorum yağdırmasına yetiyor. Hem Kanal D ekranlarında, hem de Youtube hesabından yeni bölümlere ulaşabilirsiniz.

Arda Türkmen’in Güzel Sevgilisi

Kendisini magazin gündeminde pek görmezdik ancak çıkan son haberler ile gündemden düşmedi. 46 yaşında olan Arda Türkmen’in güzel sevgilisi herkesi çok şaşırttı. Makyaj videoları çekerek fenomen olan Melodi Elbirliler ile sevgili olduklarını ilan etti. Yaptığı paylaşım birçok insanı şaşırtırken, birçok takipçisinin de güzel yorumları ile değerlendi. 31 yaşında olan güzel fenomende bu ilişki içinde olduğunu bir fotoğraf karesi ile belirtti. Aralarındaki 15 yaş ise gündemi hayli meşgul etti.

Arda Türkmen Sevgilisi Melodi Elbirliler

Daha sonra ikilinin hakkında çıkan evlilik haberleri ile tüm takipçileri sevindi. Sessizliklerini koruyan çiftten ilk açıklama güzel fenomenden geldi. İlişkilerinin çok iyi gittiğini, evlilik içinse net bir şey olmadığını ifade etti. Takipçileri ise ikiliyi beğeni ve yorum ile desteklemeye devam ediyor.

Arda Türkmen İnstagram Dünyası

Arda Türkmen sosyal medya da oldukça aktif. Arda Türkmen İnstagram hesabında rengarenk fotoğraflar paylaşıyor, tarifleri ile karnımızı acıktırıyor. Onlardan birkaçını sizler için paylaşıyorum.

Arda Türkmen İnstagram
Arda Türkmen İnstagram

Arda Türkmen kendi hayatı, hobileri, sevdiği şeyler gibi birçok farklı paylaşımlar da bulunuyor. Bazen gençliği, çocukluğu, bazen ise programdan kesitlerini ve daha fazlasını instagram hesabında bulmak mümkün.

Arda Türkmen İnstagram
Arda Türkmen Çocukluğu

Arda Türkmen geçtiğimiz günlerde 1985 yılına ait bir çocukluk resmini paylaştı. İlkokul yıllarına ait olan bu resimde arkadaşını da etiketleyerek duygulandığını ifade etti. Paylaşım kısa sürede beğeni üstüne beğeni aldı. Arda Türkmen’in İnstagram üzerinden 2 milyon takipçisi de mevcut.

Arda Türkmen Şef Akademi Programı

Arda Türkmen kariyerinde zirveyi yaşıyor derken yeni bir teklif aldı. Fox Tv de yayınlanacak olan yeni programda kendisi jüri olacak. Program için çok heyecanlı olduğunu belirtirken, öğretici bir program olacağını da ekledi. Diğer jüri koltuğunda ise Ayhan Sicimoğlu ve Ali Ronay olacak. 15 yarışmacı ve tek bir hedefin olduğu programın sunuculuğunu ise Öykü Serter yapacak.

Arda Türkmen Şef Akademi Programı

Başarılı şef Arda Türkmen’in yeni programını heyecanla bekliyoruz. Yeni lezzetler ve pratik tariflerini denemeye de devam edeceğiz. Başarılarının devam etmesini de canı gönülden istiyoruz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.