Lisk Nasıl Çalışır?

2016 yılının başlarında Max Kordek ve Oliver Beddows tarafından kurulan ve merkezi Zug, İsviçre’de bulunan Lisk (LSK), blockchain teknolojisini kitleler için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir blockchain uygulama platformudur. Lisk, kullanıcı deneyimine, geliştirici desteğine ve derinlemesine belgelere odaklanır.

Lisk Değeri ₺9,92 TRY

Lisk’in SDK kiti, geliştiricilerin Lisk blok zinciri üzerinde blok zinciri uygulamalarını kolayca oluşturmalarına ve hatta Lisk ağına bağlı kendi yan zincirlerini dağıtmalarına olanak tanımak için JavaScript‘te yazılmıştır. Açık kaynaklı Lisk blockchain platformu, Lisk (LSK) tokenleri tarafından desteklenmektedir ve ağının demokratik olarak seçilmiş delegeler tarafından güvence altına alınmasına izin vermek için Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs modeli altında çalışır.

Piyasa Değeri ₺1.246.589.708 TRY

Lisk Nasıl Çalışır?

Ağ için ana yazılım uygulaması olan Lisk Core, protokolün kurallarını uygular, onu çalıştıran bilgisayarların senkronize olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

Lisk yazılım geliştirme kiti (SDK), Lisk Core ile uyumlu merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak için kullanılır.

SDK üç bileşen içerir:

  • Lisk Framework – dapps modülleri arasındaki etkileşimi kolaylaştıran
  • Lisk Elements – bir dizi kodlama kitaplığı
  • Lisk Commander – kullanıcıların blok zinciri ile etkileşime girmesine izin veren bir araçtır.
24 Saatlik Hacim ₺25.555.772 TRY

Yetki Verilmiş Teminat Kanıtı (DPoS)

Blok zincirini güvence altına almak ve dağıtılmış bilgisayar ağını senkronize halde tutmak için Lisk, delege edilmiş hisse kanıtı (DPoS) adı verilen bir konsensüs sistemi kullanıyor.

DPoS, yazılımı çalıştıran hangi bilgisayarların Lisk blok zincirinde bir sonraki bloğu oluşturabileceğini belirlemek için gerçek zamanlı bir oylama sisteminden yararlanır. Bu, LSK’ya sahip olan herkesin ağın çalıştırılmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Lisk Değerleri

Piyasa Değeri: $168,69M
Piyasadaki Arz: LSK125,65M
Toplam Arz: LSK0
(24S) Hac.: $3,43M
Değ (7G): -25,32%

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.