Litecoin ve Bitcoin Arasındaki Farklar

Son güncelleme:

Litecoin, MIT / X11 lisansı altında yayınlanan bir kripto para birimi ve açık kaynaklı yazılım projesidir. Madeni paraların oluşturulması ve transferi açık kaynaklı bir şifreleme protokolüne dayanır ve herhangi bir merkezi otorite tarafından yönetilmez.

Litecoin ağı 13 Ekim 2011’de hayata geçti.

Litecoin ve Bitcoin Farklılıkları

Litecoin bazı yönlerden Bitcoin‘den farklıdır. Litecoin Ağı, Bitcoin’in 10 dakikası yerine her 2,5 dakikada bir blok işlemeyi hedefliyor. Bu, Litecoin‘in işlemleri Bitcoin‘den çok daha hızlı onaylamasını sağlamaktadır. Ayrıca Litecoin’in scrypt algoritmasını kullanması nedeniyle, Litecoin madenciliği için yapılan FPGA ve ASIC cihazları, SHA-256 kullanan Bitcoin için olduğundan daha karmaşık ve üretilmesi daha pahalıdır.

Kasım 2013 ayı boyunca, Litecoin’in toplam değeri, 24 saat içinde% 100 bir sıçrama içeren muazzam bir büyüme yaşadı.

Ödeme yöntemi olarak Litecoin söz konusu olduğunda, ilk günlerde genişletilmiş ödeme modelleri açısından Bitcoin ile korelasyon vardı. Litecoin’in ödeme modellerinin Bitcoin’e yakınlaşacağı varsayılsa da, bugün Litecoin ile Bitcoin arasındaki ödeme modellerinin çok az korelasyonunun olduğu ve bu modellerin zamanla farklılaşmaya devam ettiği görülmüştür.

Litecoin bazı yönlerden Bitcoin’den farklıdır.

Piyasay Değeri: $3,79B
Piyasadaki Arz: LTC65,32M
Toplam Arz: LTC84,00M
(24S) Hac.: $2,47B
Değ (7G): -7,88%

Litecoin yerli borsadan veya yabancı borsalar aracılığıyla satın alınabilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.