Deep Blue Club

Madonna’nın Egzersiz Sırları

Son güncelleme:

Senelerden beri fit görünümüyle dikkat çekmeyi başaran Madonna, farklı teknikler sayesinde her zaman fit görünmeyi başaran nadir sanatçılardan birisi olarak karşımıza çıkmakta. Madonna ile yapılan bir röportaj sayesinde onun bu fit görünümünün ardındaki sırlar da açığa çıkarıldı. Gelin Madonna’nın nasıl bu kadar fit görünebildiğine yakından bakalım.

Beslenme Planı

Diyet konusunda son derece katı olan Madonna, işlenmiş olan gıdalardan son derece uzak durmakta. Özellikle paket gıdalardan uzak durması sayesinde formunu daha kolay koruduğunu belirten Madonna, çok uzun zamandan beri de Makrobiyotik beslenme planını uygulamakta. Japon yeme tarzı olan bu plan sayesinde Japon bir aşçıya sahip ve yemeklerinin düzenlenmesinden de bu Japon aşçı sorumlu. Her zaman en doğal gıdaların bir araya getirilmesiyle öğünlerini hazırlayan bu aşçı sayesinde Madonna’nın her zaman fit olmasına imkan tanınmakta.

Egzersiz Planı

Madonna yeme içme konusunda olduğu gibi egzersiz planında da her zaman en doğru önerileri yerine getirmekte. Onun spor konusunda her zaman kendini zorladığı ve günlük olarak birkaç saatini sadece spor için harcadığı bilinmekte. Madonna tek bir spor dalı ile de uğraşmıyor. Ata binme, yüzme, pilates, koşma ve esneme hareketleri onun bilinen spor türlerinden bazıları. Kendi evinde yer alan spor salonunda da vakit geçirmekten oldukça hoşlanıyor. Aynı şekilde spor hocaları sayesinde daha fit bir görünüme de kavuşma imkanı sağlıyor. Madonna’nın yapmış olduğu açıklamalarda her zaman formda olmak isteyen kişilerin spor için ek bir zaman ayırması gerektiği belirtildi. Günde en az 45 dakikalık bir zaman dilimini sadece tırmanış için ayırdığı da elde edilen bilgiler arasında.

Son olarak Madonna’nın önerilerinden bir diğeri de sporun bir yaşam felsefesi haline getirilmesi gerekliliği. Bu sayede ek bir zaman harcamış gibi hissetmeden hayatın içinde spora yer vermek ve istenen vücudun sağlanması ve korunması da mümkün olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.